Zpravodaj

Vánoční výstavy členů Svazu květinářů a floristů v uplynulém víkendu

19. 12. 2017 | autor: Anna Tichá

(TZ) Stalo se již tradicí, že řada našich členů pořádá vánoční výstavy. Často jsou spojovány se Dny otevřených dveří. Stejně je tomu i letos a i tento víkend byl velmi bohatý na tyto akce.

Pokračování

Pošlete Ježíška pro dárky do trojské botanické zahrady

11. 12. 2017 | autor: Mgr. Klára Hrdá

(TZ) První adventní svíčka se už rozhořela a většina z nás přemýšlí, čím o Vánocích udělá radost svým blízkým. Botanická zahrada hl. m. Prahy proto připravila nabídku dárkových poukazů, vstupenek i drobností, které potěší (nejen) milovníky rostlin. Pokud si i u vás Ježíšek láme hlavu nad letošní nadílkou, pošlete ho pro inspiraci do botanické. Vy si pak můžete čekání na Vánoce zkrátit příjemnou procházkou zimní zahradou. Venkovní expozice jsou v zimním období přístupné denně od 9 do 16 hodin zdarma.

Pokračování

Výsledky Flora Pragensis 2017

8. 12. 2017 | autor: Anna Tichá

Dne 7.12.2017 se uskutečnil na Střední odborné škole Jarov v Praze 6. ročník floristické soutěže studentů středních škol Flora Pragensis s vánočním zadáním.

Pokračování

Akce SKF ČR a členů o víkendu 25.-26.11.2017 a další vánoční akce

29. 11. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

(TZ) Pomalu se blíží adventní čas. Ačkoliv první adventní neděle bude až 3.prosince, tak se již o týden dříve konala řada zajímavých floristických a květinářských akcí.

Pokračování

Parkem roku 2017 jsou Jiráskovy sady v Litoměřicích

20. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

(TZ) Vítězem soutěže Park roku 2017 se na základě rozhodnutí odborné poroty stala obnova Jiráskových sadů v Litoměřicích. Druhý místem porota ocenila revitalizaci zahrady piaristického kláštera v Příboře. Třetí místo obdržel park Balabenka v Praze 9. Cenu veřejnosti získal díky výsledkům on-line hlasování City Park v Benátkách nad Jizerou. O titul Park roku 2017 se ucházelo třináct parků, což je nejvíce v historii odborné soutěže, kterou pořádá profesní sdružení Svaz zakládání a údržby zeleně od roku 2003. Odborná porota navštívila přihlášené parky v polovině září. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo 5. října v Arcibiskupském paláci v Olomouci.

Pokračování

Mistrovství ČR v zahradnickém oboru Kopidlenský kvítek - výsledky

18. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

V přehledu v přílohách jsou výsledky Kopidlenkého kvítku, ale také dalších žákovských soutěží a to nejen zahradnických.

Pokračování

Závěr výstavy dýní a Halloween v trojské botanické zahradě potěší hlavně děti, Halloweenem je provede Večerníček

17. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

(TZ) Tradiční výstava dýní v Botanické zahradě hl. m. Prahy se opět těší velkému zájmu ze strany návštěvníků. Ti mohou obdivovat originální aranžmá i širokou škálu tvarů a barev jedlých i dekoračních dýní. 21. a 22. října se milovníci těchto plodů mohou těšit na oblíbené Dýňové hrátky, kdy se budou zejména drobné dýně zdobit přírodninami. Poslední říjnový den by si rodiny s dětmi neměly nechat ujít oslavy svátku Halloween, kterými je tentokrát provede Večerníček. Tato dětmi oblíbená postava se právě na Halloween stane součástí projektu Kořeny osobností a v botanické zahradě vysadí svůj strom. Výstava dýní končí v neděli 22. října, přístupná je denně od 9.00 do 17.00 hodin. Přijďte si užít dýňový podzim v botanické zahradě.

Pokračování

Floristický seminář pro pedagogy a studenty Svatební floristika 2017 v Lednici

17. 10. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

Svaz květinářů a floristů ČR uspořádal ve dnech 6.–8.10.2017 ve spolupráci se Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně se sídlem v Lednicia za finančního příspěvku Ministerstva zemědělství ČR v prostorách ZF MENDELU v Lednici floristický seminář se svatební tematikou pro pedagogy a studenty svých členských škol. Na pracovním semináři pod názvem Svatební floristika 2017 se potkalo 37 pedagogů a studentů středních zahradnických škol z Rajhradu, Litomyšle, Děčína, Mělníka, Třeště, Prahy – Jarova, Soběslavi a Lovosic. Semináře se účastnili i studenti floristiky ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity. Seminář probíhal pod vedením Mistrů floristů Kláry Franc Vavříkové, místopředsedkyně SKF ČR za floristickou sekci a Jaromíra Kokeše. Asistentkoubyla Michaela Moudrá, studentka ČZU v Praze.

Pokračování

Výsledky soutěží z podzimní etapy Flora Olomouc 2017

12. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

Jedná se o výsledky soutěží FLORA CUP, Zelinářské unie a soutěží v oboru ovocnářství.

Pokračování

Josef Váňa se stal 81. jménem unikátního projektu Kořeny osobností

12. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

(TZ) Nejznámější a nejúspěšnější český žokej a osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa dnes vysadil svůj strom v Botanické zahradě hl. m. Prahy.

Pokračování