Zpravodaj

Podzimní Flora představí nejlepší produkty ovocnářů a zelinářů a hlásí návrat ke kořenům

29. 9. 2017 | autor: Mgr. Adam Fritscher

(TZ) Návrat ke kořenům. Tak zní hlavní motto 22. ročníku celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc (Hortikomplex). Na stejnojmenném výstavišti čeká i letos všechny návštěvníky od 5. do 8. října vedle špičkového ovoce a zeleniny také krásně nazdobená expozice v pavilonu A, dále bohatý program se spoustou lákadel doplněný již tradičně oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima, Podzimními zahradnickými trhy, Flora koštem, projektem Rozkvetlé památky a letos i mezinárodní přehlídkou ovoce Europom.

Pokračování

Předání cen v soutěži Entente Florale Europe 2017

25. 9. 2017 | autor: Anna Tichá

Dne 15. září 2017 proběhl závěrečný ceremoniál s předáním cen v soutěži Entente Florale Europe 2017. Zlatou medaili získalo město Brno a stříbrné ocenění si odvezla obec Kostelní Lhota.

Pokračování

Setkání v Rajské zahradě na letní Floře přivábilo bezmála třicet tisíc návštěvníků

21. 8. 2017 | autor: Mgr. Adam Fritscher

(TZ) Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů. Hned dvě hlavní motta nesla letošní letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc, která se na stejnojmenném olomouckém výstavišti konala od 17. do 20. srpna 2017. Navštívilo ji přes třicet tisíc lidí, což je zhruba o čtyři tisíce více než vloni.

Pokračování

Zájezd na floristickou soutěž EUROFLEURS 2017 - přihlášky do 18.8.2017

14. 8. 2017 | autor: Anna Tichá

Soutěž se uskuteční 14.-16.9.2017 v Belgickém městě Sint-Truiden. Odjezd z Prahy v sobotu 16.9.2017 kolem 5. hodiny ranní.

Pokračování

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

10. 8. 2017 | autor: Mgr. Adam Fritscher

(TZ) Záplava pestrobarevných květů vrcholícího léta i řada dalších atraktivních lákadel. Taková bude opět letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc, která se na stejnojmenném olomouckém výstavišti uskuteční od 17. do 20. srpna 2017. Svým návštěvníkům vedle hned dvou témat hlavní expozice nabídne i oslnivou přehlídku Vyznání růžím, unikátní výstavu terakotové armády prvního čínského císaře či stále oblíbenější večerní prohlídku. Bohatý doprovodný program naservíruje zejména mladším návštěvníkům hvězdy hollywoodské talentové soutěže a všem osvědčené tváře v podobě Karla Kahovce či Daniely Šinkorové.

Pokračování

Rozkvetlé Čimelice - svátek milovníků květin na skonku léta

9. 8. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

Zahradnictví Zámecká zahrada v Čimelicích po dvou letech opět připravuje pro milovníky květin tradiční květinovou podívanou. Svátek zahradníků a zahrádkářů letos proběhne na sklonku letních prázdnin ve dnech 24. až 27. srpna v areálu čimelického zahradnictví.

Pokračování

Ve Smetanových sadech v těchto dnech vykvetl obří leknín viktoria

31. 7. 2017 | autor: Mgr. Adam Fritscher

Informace z Flory ze sbírkových skleníků ve Smetanových sadech

Pokračování

Květinové dny ve firmě Pasič

3. 7. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

(TZ) Jedna z nejvýznamnějších zahradnických firem v Moravskoslezském kraji, ale i v celé České republice pořádala ve dnech 24. a 25. června Květinový den.

Pokračování

Soutěž Ocenění českých lídrů - Arboeko je vítězem ve Středočeském kraji

29. 6. 2017 | autor: Anna Tichá

(TZ) Historicky první ročník soutěže Ocenění českých lídrů zná vítěze. Porota na základě ekonomických výsledků českých firem s ročním obratem minimálně 200 milionů korun a více než 50 zaměstnanci ocenila nejlepší společnosti ze všech 14 krajů České republiky. Kritériím projektu odpovídalo v letošním roce 1306 firem, jež vybrala společnost CRIF – Czech Credit Bureau, odborný garant soutěže.

Pokračování

Magický den Sv. Jana v Janských Lázních

28. 6. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

(TZ) V Janských Lázních se v sobotu 24. června 2017 konala akce s názvem Magický den Sv. Jana. Před kolonádou a v jejím okolí na náměstíčku nabízely prodejní stánky po celý den široký sortiment bylinek, čajů, bylinných sirupů a směsí, koření, výrobků z přírodních materiálů a řemeslných výrobků. Akce se zúčastnilo velké množství lidí, jak lázeňských hostí, tak návštěvníků z okolí, a měli tak možnost užít si krásného slunečného počasí i hudebního doprovodu pod širým nebem.

Pokračování