Zpravodaj

Podzimní Flora předvedla návrat ke kořenům a přilákala 26 tisíc návštěvníků

9. 10. 2017 | autor: Mgr. Adam Fritscher

(závěrečná TZ) Návrat ke kořenům. Takové bylo hlavní motto letošní poslední, podzimní etapy zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc. Během čtyř dnů prošlo branami Výstaviště Flora Olomouc i přes proměnlivé počasí kolem 26 tisíce návštěvníků včetně držitelů čestných a volných vstupenek. Je to zhruba o pětistovku více než vloni při stejné etapě výstavy, konečná čísla se ale budou ještě upřesňovat.

Pokračování

Cyklus přednášek o barokní krajině pořádaný Národním památkovým ústavem ÚOP v Josefově

9. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

Šárka Steinová, Národní archiv, 27.10.2017 v 17.30 hodin na zámku v Potštejně (nutná rezervace místa) - Barokní zahrada a její interpretace na konci 19. a počátkem 20. století V rámci letošního tématu Krajina jsme s kolegy z různých institucí připravili cyklus přednášek o barokní krajině nejen ve východních Čechách.

Pokračování

Slavnostní vyhlášení výsledků ocenění Oranžová a Zelená stuha roku 2017 v rámci soutěže Vesnice roku 2017

2. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

Dne 25. září 2017 proběhlo slavnostní vyhlášení Zelené stuhy ČR 2017 jehož garantem je Ministerstvo životního prostředí. V prostorách Senátu Parlamentu ČR si převzali ocenění zástupci všech vítězných obcí v jednotlivých krajích a byli vyhlášeny i první tři nejlepší. 1. místo letos získala obec Poříčí u Litomyšle z Pardubického kraje, 2. místo patří městysu Drásov z Jihomoravského kraje a 3. místo obsadila obec Libina z Olomouckého kraje

Pokračování

Přední floristé nazdobili při podzimní Floře památky

1. 10. 2017 | autor: Mgr. Adam Fritscher

(TZ) Květinová výzdoba vydrží do 15.10.2017. Velkolepost staré architektury se během podzimní etapy zahradnické výstavy Flora Olomouc opět propojila s krásou a svěžestí květinových aranžmá. A to díky projektu Rozkvetlé památky, který již popáté doprovodí právě celonárodní výstavu ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků. Podzimní Flora Olomouc se na stejnojmenném výstavišti bude konat od 5. do 8. října, květinová výzdoba v pěti vybraných význačných pamětihodnostech vydrží zhruba ještě o týden déle.

Pokračování

Podzimní Flora představí nejlepší produkty ovocnářů a zelinářů a hlásí návrat ke kořenům

29. 9. 2017 | autor: Mgr. Adam Fritscher

(TZ) Návrat ke kořenům. Tak zní hlavní motto 22. ročníku celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc (Hortikomplex). Na stejnojmenném výstavišti čeká i letos všechny návštěvníky od 5. do 8. října vedle špičkového ovoce a zeleniny také krásně nazdobená expozice v pavilonu A, dále bohatý program se spoustou lákadel doplněný již tradičně oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima, Podzimními zahradnickými trhy, Flora koštem, projektem Rozkvetlé památky a letos i mezinárodní přehlídkou ovoce Europom.

Pokračování

Předání cen v soutěži Entente Florale Europe 2017

25. 9. 2017 | autor: Anna Tichá

Dne 15. září 2017 proběhl závěrečný ceremoniál s předáním cen v soutěži Entente Florale Europe 2017. Zlatou medaili získalo město Brno a stříbrné ocenění si odvezla obec Kostelní Lhota.

Pokračování

Setkání v Rajské zahradě na letní Floře přivábilo bezmála třicet tisíc návštěvníků

21. 8. 2017 | autor: Mgr. Adam Fritscher

(TZ) Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů. Hned dvě hlavní motta nesla letošní letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc, která se na stejnojmenném olomouckém výstavišti konala od 17. do 20. srpna 2017. Navštívilo ji přes třicet tisíc lidí, což je zhruba o čtyři tisíce více než vloni.

Pokračování

Zájezd na floristickou soutěž EUROFLEURS 2017 - přihlášky do 18.8.2017

14. 8. 2017 | autor: Anna Tichá

Soutěž se uskuteční 14.-16.9.2017 v Belgickém městě Sint-Truiden. Odjezd z Prahy v sobotu 16.9.2017 kolem 5. hodiny ranní.

Pokračování

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

10. 8. 2017 | autor: Mgr. Adam Fritscher

(TZ) Záplava pestrobarevných květů vrcholícího léta i řada dalších atraktivních lákadel. Taková bude opět letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc, která se na stejnojmenném olomouckém výstavišti uskuteční od 17. do 20. srpna 2017. Svým návštěvníkům vedle hned dvou témat hlavní expozice nabídne i oslnivou přehlídku Vyznání růžím, unikátní výstavu terakotové armády prvního čínského císaře či stále oblíbenější večerní prohlídku. Bohatý doprovodný program naservíruje zejména mladším návštěvníkům hvězdy hollywoodské talentové soutěže a všem osvědčené tváře v podobě Karla Kahovce či Daniely Šinkorové.

Pokračování

Rozkvetlé Čimelice - svátek milovníků květin na skonku léta

9. 8. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

Zahradnictví Zámecká zahrada v Čimelicích po dvou letech opět připravuje pro milovníky květin tradiční květinovou podívanou. Svátek zahradníků a zahrádkářů letos proběhne na sklonku letních prázdnin ve dnech 24. až 27. srpna v areálu čimelického zahradnictví.

Pokračování