Zpravodaj

Soutěž Ocenění českých lídrů - Arboeko je vítězem ve Středočeském kraji

29. 6. 2017 | autor: Anna Tichá

(TZ) Historicky první ročník soutěže Ocenění českých lídrů zná vítěze. Porota na základě ekonomických výsledků českých firem s ročním obratem minimálně 200 milionů korun a více než 50 zaměstnanci ocenila nejlepší společnosti ze všech 14 krajů České republiky. Kritériím projektu odpovídalo v letošním roce 1306 firem, jež vybrala společnost CRIF – Czech Credit Bureau, odborný garant soutěže.

Pokračování

Magický den Sv. Jana v Janských Lázních

28. 6. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

(TZ) V Janských Lázních se v sobotu 24. června 2017 konala akce s názvem Magický den Sv. Jana. Před kolonádou a v jejím okolí na náměstíčku nabízely prodejní stánky po celý den široký sortiment bylinek, čajů, bylinných sirupů a směsí, koření, výrobků z přírodních materiálů a řemeslných výrobků. Akce se zúčastnilo velké množství lidí, jak lázeňských hostí, tak návštěvníků z okolí, a měli tak možnost užít si krásného slunečného počasí i hudebního doprovodu pod širým nebem.

Pokračování

Olomoucké rozárium navštívil prezident Světové federace růžařských společností

23. 6. 2017 | autor: Mgr. Adam Fritscher

(TZ) Vzácná návštěva dorazila do rozária v sousedství Bezručových sadů ve čtvrtek 22. června. Na pozvání Jiřího Uhlíře, ředitele společnosti Výstaviště Flora Olomouc, která je správcem druhé největší růžové zahrady v tuzemsku, si zrekonstruované olomoucké rozárium přijel prohlédnout prezident Světové federace růžařských společností (World Federation of Rose Societies, WFRS) pan Kelvin Trimper z Austrálie i se svým mezinárodním doprovodem.

Pokračování

Galavečer vítězů 21. června na BVV v Brně

18. 6. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

Jihomoravský kraj aktivně usiluje o zlepšení postavení učňovského školství a posílení jeho významu nejen ve svém regionu, nýbrž v celé společnosti. Vyústěním tohoto úsilí je vyhlášení a realizace Přehlídky České ručičky (dále jen Přehlídka). Posláním Přehlídky je ocenění vítězů soutěží odborných dovedností vybraných oborů učňovského školství. Oceněním schopností a dovedností žáků středních škol - vítězů soutěží i dosažených pedagogických výsledků škol je podpořena popularizace, propagace významu a potřebnosti jednotlivých řemeslných oborů v očích široké veřejnosti, především rodičů, pedagogické veřejnosti a žáků základních a středních škol.

Pokračování

Studentská soutěž - navrhni největší park v Brně

5. 6. 2017 | autor: Anna Tichá

Jsi student univerzity a chceš být podepsaný pod největším parkem v Brně? Přihlaš se do soutěže o návrh podoby parku! Datum odevzdání do 30.6.2017!

Pokračování

Květinový den v Sázavském klášteru 2017

2. 6. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

(TZ) 28.5.2017 - Nedělní Květinový den v Sázavském klášteru, na téma „Polem, loukou, lesem...“, byl tradičně oslavou tvůrčí činnosti předních českých floristů, středoškolských studentů zahradnických oborů, spolku Fakt-UM a dětí z okolí města Sázava.

Pokračování

Česká zahradnická akademie v květech

2. 6. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

(TZ) Prostor pro setkání odborníků z praxe i absolventů školy, tematické prohlídky školní botanické zahrady, praktické ukázky floristiky i stromolezení, prezentace zahradnických firem, degustace mělnických vín, informace o studijní nabídce vyšší i střední školy či odborné přednášky… To vše bylo náplní dvoudenní akce „Škola v květech“, pořádané Českou zahradnickou akademií v Mělníku poslední květnový víkend. Bohatý program tak zahrnoval vhled do všech oblastí široce rozvětveného zahradnického oboru, který tato škola bezmála již 135 let reprezentuje

Pokračování

Svaz zakládání a údržby zeleně vyhlašuje 15. ročník ZAHRADA ROKU

29. 5. 2017 | autor: Anna Tichá

Uzávěrka přihlášek:31.5.2017 Hodnocení děl porotou:26.-28.6.2017 Vyhlášení výsledků:8.9.2017

Pokračování

Děčínská kotva 2017 (TZ)

19. 5. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

Tisková zpráva a výsledky ze 46. Mistrovství floristů České republiky - nejstarší a nejvýznamnější floristické soutěže

Pokračování

Videopozvánka na Děčínskou kotvu 2017

10. 5. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

Termín a místo konání výstavy je 17. - 21. května 2017, Zámek Děčín

Pokračování