Zpravodaj

Asijská elegance a šarm vládnou ve skleníku Fata Morgana Trojská botanická zahrada zahájila výstavu exotických orchidejí

2. 3. 2018 | autor: Mgr. Klára Hrdá

(TZ) 1.března proběhlo za účasti velvyslanců Filipín, Indonésie, Malajsie, Thajska a Vietnamu - členských zemí Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) slavnostní zahájení očekávané výstavy orchidejí. Role patronek se ujaly krásné dámy, zpěvačka Lucie Bílá a herečky Iva Hüttnerová a Michaela Kuklová. Tématem dvanáctého ročníku výstavy orchidejí je Asie a představí část z obrovského bohatství, které se skrývá uvnitř asijských tropických pralesů od nížin až po velehory. K výzdobě výstavy přispěly tentokrát i ambasády pěti zemí Sdružení národů jihovýchodní Asie zapůjčením zajímavých dekorativních předmětů a soch. Výstava se koná ve skleníku Fata Morgana od 2. do 25. března, otevřeno je denně kromě pondělí od 9.00 do 18.00 hodin. Chybět nebude ani doprovodný víkendový program, workshop aranžování, poradna odborníků i prodej rostlin.

Pokračování

Flora Olomouc se po zimě otevírá veřejnosti a novými záhony zvelebuje parky i město

22. 2. 2018 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) V olomouckých historických parcích ve správě Výstaviště Flora Olomouc finišují sezonní údržby na které postupně naváže výsadba nových stromů. Především však celkové dění ve Smetanových, Čechových a Bezručových sadech ukazuje, že se Flora po zimě připravuje na novou sezonu. Největší novinkou a zvelebením prostor u pavilonů G a H, jsou nově vysázené expoziční záhony cibulovin všeho druhu. „Ozeleněné“ budou i některé části města Olomouce dle projektu Ozelenění města. Únorovými víkendy se veřejnosti otevřely čtyři sbírkové skleníky. V palmovém skleníku se připravuje unikátní výstava Tajemná Indonésie. Oblíbené Rozárium i Botanická zahrada v Bezručových sadech se v dubnu otevřou veřejnosti.

Pokračování

Skleník Fata Morgana již za měsíc ovládnou tropické orchideje

4. 2. 2018 | autor: Mgr. Klára Hrdá

(TZ) Trojská botanická zahrada připravuje nejočekávanější událost této sezony. Skleník Fata Morgana již za měsíc ovládnou tropické orchideje. Výstava se tentokrát ponese v asijském stylu

Pokračování

Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc otvírají pro veřejnost

2. 2. 2018 | autor: Ing. Kateřina Havlová

(TZ) Brány do světa exotických rostlin a živočichů znovu otevírají o víkendu sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc, a.s. ve Smetanových sadech. Po zimní údržbě se v soboty a neděle opět zpřístupní veřejnosti od 9.30 do 16 hodin. Aktuálně uvidíte kvetoucí strelície či orchidej či plodící banánovník. Obzvlášť děti mohou obdivovat také kajmana, leguána, bílého sumce, želvy či exotické ptáky.

Pokračování

Kurz celoživotního vzdělávání Ovocný strom v krajině 2018

22. 1. 2018 | autor: Anna Tichá

Mendelova univerzita v Brně otvírá pravidelný dvousemestralní kurz Ovocný strom v krajině. Přihlášky do 5.2.2018.

Pokračování

Projekt Bezpečné používání přípravků na ochranu rostlin je spolufinancován Evropskou unií

9. 1. 2018 | autor: Anna Tichá

Cílem seminářů viz níže je seznámit účastníky s problematikou bezpečného používání přípravků na ochranu rostlin. Důraz bude kladen na zásady jejich správné aplikace a opatření pro minimalizaci znečišťování vod. Další část bude zaměřena na výskyt nelegálních přípravků na ochranu rostlin na našem trhu a rizika, která představují jak pro ošetřenou plodinu, tak i pro životní prostředí a zdraví lidí. Neméně důležité budou praktické informace týkající se novelizace Zákona č.326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči nabývajícího platnost 1. 12. 2017. Projekt je zacílen zejména pro agronomy.

Pokračování

Zveřejnění pracovní verze standardu Bezpečnostní vazby a ostatní stabilizační systémy

4. 1. 2018 | autor: Anna Tichá

Připomínky můžete zasílat do 31.1.2018 na e-mail brigita.neumannova@nature.cz

Pokračování

PF 2018

29. 12. 2017 | autor: Anna Tichá

Děkujeme za spolupráci v uplynulém roce a přejeme mnoho osobních i pracovních úspěchů v roce 2018. Hortiflora registr s.r.o. tel: 724 069 527 info@hortiflora.cz www.hortiflora.cz

Pokračování

Zájezd na IPM ESSEN 2018 od 24. do 26./27. 1.2018

20. 12. 2017 | autor: Anna Tichá

Vyplněnou přihlášku posílejte prosím nejpozdějí do 29.12.2017 na mailovou adresu svaz.skf@seznam.cz

Pokračování

Vánoční výstavy členů Svazu květinářů a floristů v uplynulém víkendu

19. 12. 2017 | autor: Anna Tichá

(TZ) Stalo se již tradicí, že řada našich členů pořádá vánoční výstavy. Často jsou spojovány se Dny otevřených dveří. Stejně je tomu i letos a i tento víkend byl velmi bohatý na tyto akce.

Pokračování