Zpravodaj

Akce SKF ČR a členů o víkendu 25.-26.11.2017 a další vánoční akce

29. 11. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

(TZ) Pomalu se blíží adventní čas. Ačkoliv první adventní neděle bude až 3.prosince, tak se již o týden dříve konala řada zajímavých floristických a květinářských akcí.

Pokračování

Parkem roku 2017 jsou Jiráskovy sady v Litoměřicích

20. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

(TZ) Vítězem soutěže Park roku 2017 se na základě rozhodnutí odborné poroty stala obnova Jiráskových sadů v Litoměřicích. Druhý místem porota ocenila revitalizaci zahrady piaristického kláštera v Příboře. Třetí místo obdržel park Balabenka v Praze 9. Cenu veřejnosti získal díky výsledkům on-line hlasování City Park v Benátkách nad Jizerou. O titul Park roku 2017 se ucházelo třináct parků, což je nejvíce v historii odborné soutěže, kterou pořádá profesní sdružení Svaz zakládání a údržby zeleně od roku 2003. Odborná porota navštívila přihlášené parky v polovině září. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo 5. října v Arcibiskupském paláci v Olomouci.

Pokračování

Mistrovství ČR v zahradnickém oboru Kopidlenský kvítek - výsledky

18. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

V přehledu v přílohách jsou výsledky Kopidlenkého kvítku, ale také dalších žákovských soutěží a to nejen zahradnických.

Pokračování

Závěr výstavy dýní a Halloween v trojské botanické zahradě potěší hlavně děti, Halloweenem je provede Večerníček

17. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

(TZ) Tradiční výstava dýní v Botanické zahradě hl. m. Prahy se opět těší velkému zájmu ze strany návštěvníků. Ti mohou obdivovat originální aranžmá i širokou škálu tvarů a barev jedlých i dekoračních dýní. 21. a 22. října se milovníci těchto plodů mohou těšit na oblíbené Dýňové hrátky, kdy se budou zejména drobné dýně zdobit přírodninami. Poslední říjnový den by si rodiny s dětmi neměly nechat ujít oslavy svátku Halloween, kterými je tentokrát provede Večerníček. Tato dětmi oblíbená postava se právě na Halloween stane součástí projektu Kořeny osobností a v botanické zahradě vysadí svůj strom. Výstava dýní končí v neděli 22. října, přístupná je denně od 9.00 do 17.00 hodin. Přijďte si užít dýňový podzim v botanické zahradě.

Pokračování

Floristický seminář pro pedagogy a studenty Svatební floristika 2017 v Lednici

17. 10. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

Svaz květinářů a floristů ČR uspořádal ve dnech 6.–8.10.2017 ve spolupráci se Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně se sídlem v Lednicia za finančního příspěvku Ministerstva zemědělství ČR v prostorách ZF MENDELU v Lednici floristický seminář se svatební tematikou pro pedagogy a studenty svých členských škol. Na pracovním semináři pod názvem Svatební floristika 2017 se potkalo 37 pedagogů a studentů středních zahradnických škol z Rajhradu, Litomyšle, Děčína, Mělníka, Třeště, Prahy – Jarova, Soběslavi a Lovosic. Semináře se účastnili i studenti floristiky ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity. Seminář probíhal pod vedením Mistrů floristů Kláry Franc Vavříkové, místopředsedkyně SKF ČR za floristickou sekci a Jaromíra Kokeše. Asistentkoubyla Michaela Moudrá, studentka ČZU v Praze.

Pokračování

Výsledky soutěží z podzimní etapy Flora Olomouc 2017

12. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

Jedná se o výsledky soutěží FLORA CUP, Zelinářské unie a soutěží v oboru ovocnářství.

Pokračování

Josef Váňa se stal 81. jménem unikátního projektu Kořeny osobností

12. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

(TZ) Nejznámější a nejúspěšnější český žokej a osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa dnes vysadil svůj strom v Botanické zahradě hl. m. Prahy.

Pokračování

Podzimní Flora předvedla návrat ke kořenům a přilákala 26 tisíc návštěvníků

9. 10. 2017 | autor: Mgr. Adam Fritscher

(závěrečná TZ) Návrat ke kořenům. Takové bylo hlavní motto letošní poslední, podzimní etapy zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc. Během čtyř dnů prošlo branami Výstaviště Flora Olomouc i přes proměnlivé počasí kolem 26 tisíce návštěvníků včetně držitelů čestných a volných vstupenek. Je to zhruba o pětistovku více než vloni při stejné etapě výstavy, konečná čísla se ale budou ještě upřesňovat.

Pokračování

Cyklus přednášek o barokní krajině pořádaný Národním památkovým ústavem ÚOP v Josefově

9. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

Šárka Steinová, Národní archiv, 27.10.2017 v 17.30 hodin na zámku v Potštejně (nutná rezervace místa) - Barokní zahrada a její interpretace na konci 19. a počátkem 20. století V rámci letošního tématu Krajina jsme s kolegy z různých institucí připravili cyklus přednášek o barokní krajině nejen ve východních Čechách.

Pokračování

Slavnostní vyhlášení výsledků ocenění Oranžová a Zelená stuha roku 2017 v rámci soutěže Vesnice roku 2017

2. 10. 2017 | autor: Anna Tichá

Dne 25. září 2017 proběhlo slavnostní vyhlášení Zelené stuhy ČR 2017 jehož garantem je Ministerstvo životního prostředí. V prostorách Senátu Parlamentu ČR si převzali ocenění zástupci všech vítězných obcí v jednotlivých krajích a byli vyhlášeny i první tři nejlepší. 1. místo letos získala obec Poříčí u Litomyšle z Pardubického kraje, 2. místo patří městysu Drásov z Jihomoravského kraje a 3. místo obsadila obec Libina z Olomouckého kraje

Pokračování