Zpravodaj

Vánoční akce v zahradnických centrech v listopadu a prosinci

14. 11. 2018 | autor: Anna Tichá

Tradiční akce členů Sdružení zahradnických center s.r.o. ve dnech 24.11.-23.12.2018, jako vánoční trhy, kreativní dílny, adventní a vánoční aranžování apod.

Pokračování

Pod Řípem vyroste v sobotu sto lipová alej na oslavu svobody

13. 11. 2018 | autor: Anna Tichá

Podél polní cesty na dohled od hory Říp, která spojuje obce Mnetěš a Loucká u Litoměřic, vyroste Alej svobody o sto lípách srdčitých. V sobotu 17. listopadu ji společně vysadí zástupci Nadace Partnerství, partneři kampaně Stromy svobody 1918-2018 a široká veřejnost. Výsadba proběhne za účasti patronů kampaně jako je architekt Martin Rajniš, písničkář Miroslav Paleček, olympijský pár Gábina a Petr Koukalovi nebo kapela Holden. Výsadba unikátní aleje představuje vyvrcholení celoročních aktivit, které připomínají založení republiky a oslavu svobody právě skrze symboliku jubilejních stromů. Těch historických se podařilo zmapovat na 4 tisíce. Během letoška pak lidé vysadili bezmála 2,5 tisíce nových v celkem 12 zemích světa. Hromadný výsadbový happening odstartuje v 11 hodin za každého počasí, celou akci poté završí společný výšlap k rotundě svatého Jiří na vrcholu hory. Průvodcem bude profesor Libor Jan, jeden z nejvýraznějších odborníků na český vrcholný středověk. Další informace nabídne stránka www.stromysvobody.cz/alejpodripem

Pokračování

Advent v oranžerii zve na nové trendy vánočních dekorací a floristické workshopy

9. 11. 2018 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Adventní náladu mohou návštěvníci poprvé nasát v nově otevřené historické oranžerii ve Smetanových sadech. Advent v oranžerii ve dnech 23. – 25. listopadu zve na inspirativní květinové styly, nové nápady pro vytvoření vánočních dekorací či na trendy letošních Vánoc. Hosté si mohou koupit již hotové vánoční ozdoby a dárky nebo si vyrobit své vlastní. Slavnostní náladě přispěje občerstvení za doprovodu klavírního podání koled. Vstup do oranžerie je volný.

Pokračování

Projekt Stromy svobody 1918 - 2018 vrcholí

8. 11. 2018 | autor: Anna Tichá

Vysaďte lípu ke sto letům republiky a podpořte projekt Stromy svobody. Nezapomínejme na své kořeny. Projekt vytvořila a realizuje Nadace Partnerství. Spolutvůrcem a iniciátorem je společnost Arboeko s.r.o.

Pokračování

Výstava studentských prací Karlínské ostrovy

7. 11. 2018 | autor: Anna Tichá

4.10.-31.12.2018 Kulturní dům Ládví, Galerie v přízemí, návrh nového řešení oblasti Rohanského ostrova v Praze 8

Pokračování

Semenný rok pomůže přirozené obnově lesů. Ministerstvo zemědělství doporučuje jejich vlastníkům zakládání vlastních školek

6. 11. 2018 | autor: Anna Tichá

(TZ) Vlastníci lesů si mohou zakládat soukromé školky pro růst mladých stromků. Letos je mimořádně příznivá situace díky silnému semennému roku. Ministerstvo zemědělství (MZe) doporučuje, aby vlastníci využili přirozených schopností lesa pro vlastní obnovu na maximum, a zalesnili tak například plochy zasažené kůrovcovou kalamitou.

Pokračování

Olomoucké rozárium se dočká druhé fáze rekonstrukce. Přibude posezení i nové osvětlení

1. 11. 2018 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Olomoucké rozárium ve správě společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. je svou bohatou sbírkou růží druhým největším u nás. Díky I. etapě rekonstrukce se stalo oblíbeným veřejným prostorem v centru města. II. fáze rekonstrukce rozária spočívá v doplnění venkovního mobiliáře a instalaci veřejného osvětlení. S úpravami se začne v listopadu a potrvají až do začátku prosince. II. etapa je financována ze zdrojů Výstaviště Flora Olomouc a odboru investic.

Pokračování

Hledá se nový ředitel pro Výstaviště Flora Olomouc a.s.

29. 10. 2018 | autor: Anna Tichá

Oznámení výběrového řízení na obsazení funkce ředitel /ředitelka Výstaviště Flora Olomouc, a.s. Přihlášky do 16.11.2018.

Pokračování

Kopidlenský kvítek, Kopidlenský kvíteček a Kopidlenské poupě

25. 10. 2018 | autor: Anna Tichá

Výsledky z Kopidlna, kde v letočním roce se uskutečnil již 25. ročník floristické soutěže Kopidlenský kvítek

Pokračování

Zahrada první republiky

23. 10. 2018 | autor: Anna Tichá

Národní zemědělské muzeum připravilo 18.7.-31.12.2018 na nádvoří muzea v Praze na Letné výstavní expozici, a to formou stylizované prvorepublikové zahrady.

Pokračování