Zpravodaj

Komgres IGCA v roce 2018 v České republice

21. 9. 2018 | autor: Petr Nechyba

V roce 2011 vstoupilo Sdružení zahradnických center do mezinárodní asociace zahradnických center (IGCA – International Garden Centre Association, www.intgardencentre.org). IGCA byla založena v roce 1960 a v současné době zastřešuje 18 členských zemí od Kanady po Jižní Afriku a pokud spočteme všechna zahradnická centra, která jsou členy národních asociací, dostaneme se k úctyhodnému číslu 2 320. Hlavní strategií IGCA je zlepšování světové úrovně zahradnických center a nejdůležitější činností je vzájemné sdílení a výměna informací a zkušeností z oboru. Díky vstupu do IGCA jsme se zapojili do komunikační platformy a otevřeli jsme si dveře mezi nejlepší zahradnické centra ve světě. Během členství jsme navázali a stále navazujeme kontakty a přátelství s kolegy a předáváme si důležité informace pro rychlejší rozvoj našich prodejen a obchodních strategií.

Pokračování

Pohár podzimní Flory 2018 - přihlášky do 18.9.2018!!

14. 9. 2018 | autor: Anna Tichá

2.ročník soutěže na téma „Republika“ proběhne 4.10.2018 v první den podzimní etapy zahradnického veletrhu Flora Olomouc v pavilonu A.

Pokračování

Na podzimní Floře Olomouc zavládne ruch z „Tržiště první republiky“

12. 9. 2018 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Podzimní přehlídka ovoce a zeleniny Flora Olomouc 4.-7.10.2018 odkazuje svým pojetím a názvem „Tržiště první republiky“ ke stému výročí státu a tradicím trhů na náměstích a návsích. Olomoucké výstaviště tak zaplní ty nejlepší zahrádkářské výpěstky, festival Olima, soutěž Flora košt a Flora džem či podzimní zahradnické trhy. Historické olomoucké památky letos rozkvetou v barvách trikolory.

Pokračování

9. evropský šampionát mladých zahradníků

31. 8. 2018 | autor: Anna Tichá

(TZ) Ve dnech 20.–25.8.2018 se v areálu Střední zahradnické školy v Rajhradě uskutečnil již 9. ročník evropského šampionátu mladých zahradníků v odborných dovednostech. Tato soutěž se koná každé dva roky v některé evropské zahradnické škole, a to vždy v jiné zemi. Garantem soutěže bylo Společenství evropských zahradnických škol a zahradnických pedagogů se sídlem ve Švýcarsku, které sdružuje celkem 21 elitních zahradnických škol z celé EU. Organizátorem byla Střední zahradnická škola v Rajhradě.

Pokračování

Podzim v trojské botanické zahradě bude hýřit barvami Venkovní expozice se promění v pohádkový svět plný dýní a květin

31. 8. 2018 | autor: Mgr. Klára Hrdá

(TZ) S příchodem podzimu se do Botanické zahrady hl. m. Prahy opět vrátí oblíbené dýně. Už podvanácté zaplní Ornamentální zahradu široká škála tvarů a barev různorodých plodů tykvovitých rostlin. Předlohou pro letošní hravá aranžmá byly pohádkové postavy známé z dětských knížek. Návštěvníci se tak od 22. září do 21. října v zahradě potkají třeba s  čarodějnicí, drakem či vodníkem. Závěr výstavy pak bude patřit tvůrčím duším, ať už dětským, nebo těm dospělým, během dýňových hrátek totiž může popustit uzdu své fantazie každý bez rozdílu věku. Z drobnějších plodů dýní vzniknou zvířátka, skřítci, různé příšerky i drobné dekorace, které zkrášlí zahradu, balkon či okenní parapet. O tom, že vydlabaná dýně s hořící svíčkou vykouzlí úsměv na každé dětské tváři, se přesvědčíte během oslavy svátku Halloween, jenž se v zahradě slaví už tradičně poslední říjnový den.

Pokračování

Dozrál čas na dožínky...

29. 8. 2018 | autor: Anna Tichá

Oblíbené slavnosti se v současné době konají na nejrůznějších místech naší republiky, zde je výběr aspoň některých z nich.

Pokračování

POMOZME STROMŮM! Výzva Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, z. s. samosprávám měst a obcí

21. 8. 2018 | autor: Anna Tichá

My, neziskové sdružení Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, z.s. (SZKT) jsme znepokojeni kritickou situací krajiny v České republice. Alarmující je zejména stav stromů v sídlech. Zásadní problém spatřujeme v podcenění situace. Stromy v prostředí měst a obcí mají obecně ztížené podmínky pro růst a současné dlouhé periody sucha i dramatický nárůst teplot jsou pro mnohé fatální. A to má vliv přímý vliv i na obyvatele.

Pokračování

Skončila letní etapa květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc

20. 8. 2018 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Šest nápaditých zastavení centrální expozice „Rozkvetlá léta“ v pavilonu A, nové trendy ve svatební floristice, laboratoř experimentální botaniky, záplava voňavých květin právě vrcholícího léta, večerní prohlídka, odborný i zábavný program, Vyznání růžím či letní zahradnické trhy. To je jen výčet z náplně právě ukončené letní etapy květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc.

Pokračování

Suvenýry z dovolené - nepředvídatelné následky dovozu rostlin a rostlinných produktů

23. 7. 2018 | autor: Anna Tichá

Co bychom měli vědět než si dovezeme nějaký rostlinný suvenýr z dovolené. Informace k dovozu rostlinných suvenýrů - pomozte nám chránit přírodu!

Pokračování

Rozkvetl největší květ vodních rostlin Viktorie Cruzova

20. 7. 2018 | autor: Anna Tichá

Výstaviště Flora Olomouc ani letos není ochuzena o jedinečný květ Victorie cruziany (Viktorie Cruzova), který vykvetl v tropickém skleníku dnes v noci a bude zde k vidění díky zatažené obloze ještě do dnešního poledne (pátek 20. července), než se květ zavře. Další květy na sebe nenechají dlouho čekat.

Pokračování