Zpravodaj

Trojská botanická zahrada pořádá víkend plný hudby, tance i jídla

13. 7. 2018 | autor: Mgr. Klára Hrdá

Aneb Zažijte Afriku všemi smysly 14.-15.7.2018. V rámci doprovodného programu k letní výstavě afrických soch čekají návštěvníky Botanické zahrady hl. m. Prahy dva dny plné afrického jídla, pití, hudby, tance, módy a mnoha dalších aktivit. Pro děti je připraven speciální dětský koutek, dílničky, ale i divadlo a bubnování. Ochutnáváte rádi nezvyklá jídla? Pak si nenechte ujít možnost okusit exotické pokrmy z Konga či Pobřeží slonoviny, a máte-li odvahu, navštivte show věnovanou kulinářským specialitám z hmyzu. Bohatý program probíhá v sobotu i v neděli od 10.00 do 20.00 hodin v Ornamentální zahradě a v expozici Stráň. Užijte si africké léto v Troji.

Pokračování

Pozvánka veletrh ZELENÝ SVĚT v Brně - uzávěrka 30.7.2018!!

12. 7. 2018 | autor: Anna Tichá

Veletrh přechází na dvouletou periodicitu. Nečekejte další dva roky a vystavujte s námi 6.-7.9.2018 na brněnském výstavišti v pavilonu A1 již letos. Informujte se o možných slevách ve svých svazech anebo u organizátora veletrhu. Podrobné informace naleznete zde. Pro návštěvníky máme opět aktivní on-line registraci pro volný vstup na veletrh a celý doprovodný program. Připomínáme, že veletrh se nově bude konat ve všední dny, a to ve čtvrtek a pátek. Těšit se můžete nejen na odborný program, ale především na vystavovatele z Česka, Slovenska, Německa, Holandska a Polska. Zastoupeni budou především dodavatelé rostlinného materiálu, výrobci a dodavatelé substrátů, hnojiv, technického materiálu pro pěstování rostlin a techniky. O jednotlivých vystavovatelích Vás budeme informovat v aktualitách webových stránek veletrhu.

Pokračování

Prvorepubliková zahrada i historický kolotoč - nově na nádvoří Národního zemědělského muzea v Praze

11. 7. 2018 | autor: Anna Tichá

(TZ) Neobvyklým výstupem vědeckého projektu je nová zahrada s prvorepublikovou úpravou na nádvoří Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. Od středy 18. července čeká děti historický kolotoč, dospělé návštěvníky prvorepublikové druhy zahradních květin, ukázka dobové zahradní architektury i panelová výstava.

Pokračování

Šest dekád „Rozkvetlých let“ Flory Olomouc ztvární její letní etapa

3. 7. 2018 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Právě letní etapou před šedesáti lety začala éra výstavnictví Flory Olomouc. I po tolika letech mohou lidé navštěvovat mezinárodní květinovou výstavu a zahradnický veletrh Flora Olomouc, jehož letošní letní etapa konaná 16. – 19. srpna nese přívlastek „Rozkvetlá léta“. Šest expozic mapujících historickou i moderní tvář Flory v pavilonu A, minimalistická expozice Svatba v květech v pavilonu E, vyhledávaná expozice Vyznání růžím či letní zahradnické trhy v pavilonu G a Smetanových sadech. Flora Olomouc se ponese ve jménu záplavy nádherných květů právě vrcholícího léta a zároveň nabídne přehlídku současných výstavnických i zahradnických trendů.

Pokračování

Projekt Rostlinolékařská profese - obor budoucnosti

2. 7. 2018 | autor: Anna Tichá

V letošním roce se již podruhé konala soutěž středních škol v projektu „Rostlinolékařská profese – obor budoucnosti “, kterou pořádala Česká společnost rostlinolékařská za podpory Ministerstva zemědělství ČR

Pokračování

Vermikompostér společnosti Plastia sklízí úspěchy a přichází s novými barvami

29. 6. 2018 | autor: Anna Tichá

(TZ) Na jaře loňského roku získal vermikompostér Urbalive české společnosti Plastia nejprestižnější světové ocenění v oblasti produktového designu Red Dot Award. Moderní podoba tohoto vermikompostéru pochází z dílny předního českého architekta a designéra, profesora Jiřího Pelcla. Ten jej navrhl nejen jako praktického pomocníka v domácnosti, který dokáže za pomoci žížal přeměnit rostlinné zbytky na kvalitní hnojivo, ale také jako stylový doplněk. Nyní se Plastia rozhodla rozšířit rodinu vermikompostérů Urbalive o další dva přírůstky. Kromě světle zelené a antracitové nyní můžete vybírat i z čokoládové barvy a odstínu slonová kost. Stačí navštívit e-shop www.plastia.eu.

Pokračování

Landscape Festival Praha 2018 aneb Objevte s námi pražskou divočinu

27. 6. 2018 | autor: Anna Tichá

21.6.-30.9.2018 - Projekt Landscape festival by měl být osvětou i mezioborovým dialogem nejen českých, ale také mezinárodních odborníků

Pokračování

Stromy svobody 1918 - 2018 Nezapomínejme na své kořeny

11. 6. 2018 | autor: Anna Tichá

Projekt vytvořila a realizuje Nadace Partnerství. Spolutvůrcem a iniciátorem je společnost Arboeko s.r.o.

Pokračování

Na trojských svazích vznikají jedinečná vína Botanická zahrada hl. m. Prahy pokřtila kolekci vín ročníku 2017

8. 6. 2018 | autor: Mgr. Klára Hrdá

(TZ) Památkově chráněná vinice sv. Kláry patří svou rozlohou i polohou k nejvýznamnějším vinicím v Praze. Od roku 1995 spadá do správy Botanické zahrady hl. m. Prahy, která se stará o její rozvoj i produkci místních vín. Tím navazuje na tradici trvající několik staletí, kdy byly trojské stráně osázené vinnou révou. Zároveň jde i o unikátní propojení botanické zahrady a rozsáhlého produkčního vinohradu, které umožňuje vznik škály jedinečných vín a ve světě nemá obdoby. Vína ročníku 2017 spojuje lehkost a svěží chuť. Dne 6. června se jejich kmotry stali prof. MUDr. Milan Šamánek, DrSc., přední český dětský kardiolog, zároveň ale i milovník a znalec vín, společně s krásnými dámami, herečkami Janou Švandovou, Mahulenou Bočanovou, Markétou Hrubešovou a Světlanou Nálepkovou.

Pokračování

Pokračující oslavy k 60. výročí značky Flora nabízí široké veřejnosti bohatý program

8. 6. 2018 | autor: Mgr. Michaela Nováková

(TZ) Flora Film fest a Plenérová výstava ve Smetanových sadech, Retro fotosoutěž o vstupenky na koncert, archivní filmové ukázky z doby, kdy byla Flora ještě v plenkách, závěrečný galakoncert Michael Jackson Symphony, to je jen malý výčet akcí, které připravilo Výstaviště Flora Olomouc pro veřejnost v rámci oslav svého jubilea napříč celou sezonou až do podzimu.

Pokračování