Přední floristé nazdobili při podzimní Floře památky

1. 10. 2017 | autor: Mgr. Adam Fritscher

(TZ) Květinová výzdoba vydrží do 15.10.2017. Velkolepost staré architektury se během podzimní etapy zahradnické výstavy Flora Olomouc opět propojila s krásou a svěžestí květinových aranžmá. A to díky projektu Rozkvetlé památky, který již popáté doprovodí právě celonárodní výstavu ovoce, zeleniny
a školkařských výpěstků. Podzimní Flora Olomouc se na stejnojmenném výstavišti bude konat od 5. do 8. října, květinová výzdoba v pěti vybraných význačných pamětihodnostech vydrží zhruba ještě o týden déle.


Krásná květinová aranžmá budou k vidění od 5. října v olomouckých kostelech sv. Mořice, sv. Michala, Panny Marie Sněžné, Zvěstování Panny Marie (kapucínský kostel) a také v kapli sv. Jana Sarkandra. Podzimní etapa Flory sice končí 23. října, květinová výzdoba v památkách však vydrží déle, nejméně ještě jeden týden.
O květinová aranžmá se postará stejně jako vloni pět různých týmů floristů s mezinárodním zastoupením. Novinkou letošního ročníku je floristická soutěž Pohár podzimní Flory 2017, v jejímž rámci všechny zúčastněné týmy předvedou své umění ve čtvrtek 5. října v zahajovací den výstavy na pódiu v pavilonu A olomouckého výstaviště.
Projekt Rozkvetlé památky 2017 se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, Ministerstva kultury České republiky, primátora Olomouce Antonína Staňka, olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka. Realizátorem projektu je akciová společnost Výstaviště Flora Olomouc.

Komentáře

Přidat komentář

Kolik má pes nohou?