Zájezd na floristickou soutěž EUROFLEURS 2017 - přihlášky do 18.8.2017

14. 8. 2017 | autor: Anna Tichá

Soutěž se uskuteční 14.-16.9.2017 v Belgickém městě Sint-Truiden. Odjezd z Prahy v sobotu 16.9.2017 kolem 5. hodiny ranní.

Milí floristé a fanouškové květin,

dovolujeme si vás pozvat na zájezd na mezinárodní floristickou soutěž juniorů do 25 let EUROFLEURS 2017, která se letos odehraje v belgickém městě Sint-Truiden.

Svaz květinářů a floristů ČR pravidelně vysílá floristy úspěšné na Mistrovství Floristů ČR – Děčínská kotva na mezinárodní floristické soutěže vyhlašované mezinárodní floristickou organizací Florint, jejíž je členem. Pro floristy v kategorii senior je to každé čtyři roky Mistrovství ve floristice pro profesionály Europa Cup, jehož poslední ročník se uskutečnil v roce 2016 v italském Janově. Pro juniory, v tomto případě floristy ve věku 25 let a mladší, Florint vyhlašuje soutěž Eurofleurs. Naposled se tato soutěž mladých floristů odehrála ve Splitu v roce 2013.

Svaz květinářů a floristů pro následující soutěž Eurofleurs 2017 vybral z nominačních ročníků Děčínské kotvy na základě souhrnného počtu bodů dosažených v této soutěži v rámci nominačního období Ivu Bouzkovou, která soutěžila za svoji domovskou Střední školu zahradnickou a zemědělskou Antonína Emanuela Komerse, Děčín – Libverda.

V roce 2015 získala Iva titul Mistr florista ČR v kategorii junior po triumfálním vítězství ve všech čtyřech soutěžních disciplínách Děčínské kotvy. Jen několik měsíců později svůj úspěch zopakovala naMajstrovstvách Slovenska vofloristike – Viktoria regia, kde opět získala ve všech soutěžních disciplínách 1. místo a zajistila si tak titul Majstra floristu SR. Iva Bouzková pochází z Děčína, kde na Střední škole zahradnické a zemědělské A. E. Komerse vystudovala v letech 2009 – 2012 obor prodavač květin s výučním listem a následně v letech 2012 – 2016 obor zahradnictví který ukončila maturitou. V současné době pracuje v rodinném Zahradním centru v Děčíne – BH s.r.o.

Soutěž Eurofleurs 2017 se uskuteční ve dnech 14 – 16. září 2017 v Belgickém městě Sint-Truiden.
Organizátorem soutěže je Královská unie floristů Belgie, vyhlašovatelem mezinárodní floristická organizace FLORINT. Oblast v okolí města Sint-Truiden je tradičním a známým ovocnářským regionem Belgie a to se odrazilo i na jednotlivých soutěžních disciplínách soutěže, kterých bude celkově 5.

Zájezd se bude soustředit na poslední den soutěže, který vyvrcholí slavnostním galavečerem, kde uvidíte mnoho zajímavých floristických představení a v jeho závěru se dovíte, jak celá soutěž dopadla.

Odjezd z Prahy v sobotu 16. 9. 2017 kolem 5 hodiny ranní, příjezd do Sint-Truiden před galavečerem, ubytování se na hotelu a odjezd na galavečer, který začíná v 18:00, bude trvat přibližně do půlnoci, kdy budou vyhlášeny výsledky soutěže. V průběhu galavečera soutěžící vytvoří na pódiu dvě poslední soutěžní disciplíny, čtvrtou disciplínu s názvem „Královna ovoce“, kdy musí květinově přizdobit modelky v jednotných šatech a pátou disciplínu, která je tajná a její zadání se dovědí soutěžící až těsně před jejím zahájením. V rámci galavečera budou předvedeny i svatební kytice, vytvořené soutěžícími v poledne.
V neděli 17. 9. od 10:00 je možnost podívat se na všechny soutěžní práce všech soutěžících a na květinami nazdobené památky ve městě. Vstupenka na prohlídku prací a výzdoby pro dospělé stojí 140 Kč, pro osoby mladší 25ti let 60 Kč, pro děti pod 11 let je zdarma.
Následně odjezd do ČR, předpokládaný návrat kolem půlnoci.

Při obsazenosti minimálně 10 osob bude cena cesty a ubytování na jednu noc se snídaní 6800 Kč, cena vstupenky na galavečer s večeří je 1400 Kč.

Při naplnění zájezdu na alespoň 15 osob by byla cena cesty a ubytování na jednu noc se snídaní 5100, cena vstupenky na galavečer s večeří je 1400 Kč.

Cestovat budete mikrobusem Mercedes s kapacitou pro 19 osob.

Zájezd se neuskuteční, pokud počet přihlášených nedosáhne minimálně 10 osob.

Pokud byste se chtěli zúčastnit zájezdu a jet podpořit naši reprezentantku Ivu Bouzkovou přihlašujte se prosím prostřednictvím přiložené přihlášky na mailovou adresu svaz.skf@seznam.cz, nejpozději do 18.8.2017.
http://www.svazkvetinaruafloristu.cz/index.php?…

Komentáře

Přidat komentář

Napište část těla: preclík, voda, klávesnice, nos.