Rozkvetlé Čimelice - svátek milovníků květin na skonku léta

9. 8. 2017 | autor: Ing. Jiří Horák

Zahradnictví Zámecká zahrada v Čimelicích po dvou letech opět připravuje pro milovníky květin tradiční květinovou podívanou.
Svátek zahradníků a zahrádkářů letos proběhne na sklonku letních prázdnin ve dnech 24. až 27. srpna v areálu čimelického zahradnictví.

V Čimelicích se na sklonku léta – přesně 24. až 27. srpna sejdou milovníci zahradnického a zahrádkářského o­boru.

V areálu zahradnictví Zámecké zahrady v Čimelicích bude pro ně připraveno na 50 aranžovaných expozic v upravených sklenících a foliovnících. Můžete se těšit na spojení výtvarného umění paní Olgy Volfové a květinových vazeb, které vytvoří zkušení floristé. Umělecká expozice „Květinová Poemila Olgy Volfové“ bude doplněna podmanivými verši paní Patákové Boučkové.
Do překvapivě pestrého „Života v trávě“ Vám dá nahlédnout prostřednictvím svých krásných fotografií a našich květin, paní Vendy Štofflová. Jistě zaujmou i fotografie stejné autorky ve vstupní hale, ze kterých jsme vytvořili expozici „Krásy naší přírody v proměnách ročního období“.
Originální obrazy a keramika výtvarnic Evy a Jany Ďurčových bude jádrem další expozice nazvané „Staré časy“. Věřím, že spojení fantazie obou výtvarnic, zajímavých doplňků a květin, bude opět velmi netradiční a působivé.
O tom že, řemeslo „kvete“ v každé době, Vás přesvědčí šikovné ruce aranžérů a floristů v expozici „Rozkvetlá řemesla“, s dobovými doplňky z muzea v Rožmitále pod Třemšínem.
Pracovníci zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice se letos pokusí objevit se svými květinami „Romantická zákoutí v Čechách“. Sortiment balkonových květin již roste ve sklenících do krásy a věřím, že se nám ho opět podaří tzv. dobře načasovat.
V dalších expozicích uvidíte opět velké množství rostlin, které připravují zahradníci z Čech i Moravy.
Na představení sortimentu gladiol, jiřin, lilií, na vytvoření dekorativních vazeb a osazení květinových expozic, se zpravidla použije na 5 000 kusů řezaných květů, 3 000 ks velkých dekorativních květin a několik tisíc dalších rostlin v menších expozicích i na prodejních stáncích zahradníků.
Většinu vystavovaných rostlin, spolu s dalšími zahradnickými doplňky, osivem, cibulovinami, keramikou, proutěnými doplňky, si mohou návštěvníci v areálu zahradnictví již tradičně zakoupit.

V přilehlém parku v čimelickém zámku připravuje Klub přátel přírody ve stejném termínu výstavu myslivosti a ochrany přírody s doprovodným programem.
U sportovní haly můžete posedět u občerstvení s hudbou či navštívit výstavu drobného zvířectva.

Věřím, že pokud bude příjemné počasí, tak 32. ročník tradiční výstavy květin Čimelice 2017 návštevníky opět nezklame.

Na Vaši návštěvu se bude těšit Ing. Hana Chvalová, zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice.

Komentáře

Přidat komentář

Co mezi slova nepatří: rajče, okurka, připínáček, květák.