Únorový Zahrádkář na stáncích

27. 1. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Vyrobit si domácí mýdlo je výzva nejen pro šikovné zahrádkářky, ale pro všechny, kteří chtějí používat čisté přírodní produkty dle vlastních představ. Svou značku mýdla si můžete vyrobit snadno a rychle, pokud se ovšem budete držet přesného postupu zveřejněného v únorovém časopise Zahrádkář, konkrétně v příloze Zahrádkářka. Jako vždy najdete v Zahrádkáři kalendárium zahradních prací. Víte třeba, že nyní je ten správný čas pro průklesty korun a řez vinné révy? Podívejte se, jak správně pěstovat višeň a jak vybrat zdravý nový ovocný stromek, který bude zárukou bohaté úrody. Zjistíte, jak dosáhnout toho, aby vám ředkvičky a kedlubny nepraskaly a nedřevnatěly. A v samotném úvodu únorového čísla si rozhodně nenechte ujít obsáhlý rozhovor se Sabinou Remundovou, která se rozpovídala nejen nové filmové trilogii Zahradnictví, ale i o svém dětství a vztahu k zahradě.


V únorovém čísle se dále mj. dočtete:

Vermikompostér pro zahradu i domov
Bez klasického kompostu na své zahrádce se žádný zahrádkář neojede. Pokud se rozhodnete pro vermikompostér, ušetříte si s pomocí žížal i těžkou dřinu při pravidelném přehazování kompostu. Žížaly totiž zabezpečují fragmentaci a sami zdatně provzdušňují materiál v kompostu. K dispozici jsou i designové vermikompostéry pro domácnosti. Také násadu žížal můžete zakoupit u řady firem. i Zbývá už jen zvolit ten správný postup, který se dozvíte na straně 52 únorového Zahrádkáře.

Růžová zahrada i k vašemu domu
Pokud patříte k romantickým typům, nenechte si ujít další díl seriálu zahradních architektů. Tentokrát se dvojice Jana Kolková Rydvaldová a Petr Kolka rozhodli realizovat na nevelkém pozemku u rodinného domu malou růžovou zahradu, kde kromě růží najdete i pobytovou pergolu. Architekti vybírali zásadně ze sortimentu růží, „jejichž šlechtitelé nezapomněli, že růže by měla vonět“. Pokud se chystáte na podobný projekt, určitě si nenechte ujít jejich rady na straně 13, které doprovází i přehledné nákresy.

Sklízejte houby na zahradě


Houbařské sezóna je velmi nejistá. Snadno ji zhatí ji sucho, nájezdy podobně snaživých houbařů, nebo nedostatek času. Pro nadšené houbaře či gurmány, kteří se nespokojí pouze s nalezenými kousky, jsme připravili seriál o pěstování oblíbených hub. Vypěstovat si můžete hlívu ústřičnou, polničku, penízovku sametovou, ucho jidášovo a mnoho dalších. Potřebovat budete syrové dřevo, sadbu hub, plastový pytel, parafín nebo štěpařský vosk.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar . Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. I­deální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Komentáře

Přidat komentář

Je-li dnes pondělí, co bylo včera za den?