Říjnový časopis Zahrádkář na stáncích od 26. září

27. 9. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Říjnový Zahrádkář opět vyniká rozmanitostí a tentokrát nadchne i ty, kteří se zahrádkou teprve začínají. Dozvíte se, jakých nejčastějších chyb se na zahrádce dopouštějí začínající pěstitelé i jak na podzim vybírat a sázet ovocný stromek. Pro ty, kteří neradi podléhají podzimnímu splínu, vytvořili zahradní architekti návrh zahrady s výrazným barevným efektem, která bude zářit i v pochmurných dnech. Nejen pro všechny kutily je připraven obsáhlý materiál Závlaha na zahrádce, který potěší zejména ty, kteří si chtějí pořídit na zahradu komfortní závlahový systém šetřící desítky hodin ručního zalévání.


V říjnovém čísle se mj. dočtete:
Jan nejlépe zazimovat rostliny
„Kam s nimi“, to je častá otázka těch, kteří se po celé léto těšili z rozkvetlé zahrádky či terasy. Usychající letničky se snadno zlikvidují, je ale mnoho rostlin, které při správné péči mohou zimní měsíce překonat. Předně je třeba jim již s předstihem omezit výživu. K přezimování balkonovek je zapotřebí světlá místnost s maximálně 15o C. Další tipy na úspěšné přezimování najdete na straně 48, rady pro zazimování kaktusů hledejte na straně 8.
Nátěr betonových ploch krok za krokem
Ať už řešíte finální povrch nové betonové podlahy, nebo chcete renovovat ten stávající, určitě se řiďte radami odborníků na straně 53. Aby byl nátěr trvanlivý, je třeba perfektně připravit povrch a orientovat se v široké nabídce materiálů. Po dodržení všech doporučení v říjnovém Zahrádkáři se můžete směle pustit i do nátěru bazénů či schodišť.
Staré odrůdy ovoce opět na scéně
„Starým odrůdám neubral čas původu“, tak zní nadpis článku, který je zároveň pozvánkou na evropskou přehlídku ovoce Europom. Ta se v České republice uskuteční na podzim roku 2017, vůbec poprvé na území zemí východního bloku. Říjnový Zahrádkář s předstihem představí velmi příjemné chutné historické odrůdy s mnohdy výraznou netradiční chutí, které stojí za pozornost.
Zimolez kamčatský – nejranější ovoce
Pokud se už nyní těšíte na první ovoce příštího roku, určitě nevynechejte obsáhlý článek o zimolezu kamčatském, jehož nové odrůdy překvapí i ty, které zatím toto nejrannější ovoce příliš neoslovilo. Zkušený pěstitel Jiří Mařan doporučí odrůdy s vysokou plodností a nejsladšími plody.

Příloha Zahrádkářka

Zeleninové chipsy jsou trendem, který oslovuje zejména příznivce zdravého životního stylu,

hledající alternativu k oblíbeným brambůrkům. Pravidelná příloze Zahrádkářka vám proto naservírujeme hned několik receptů na zeleninové chipsy, které vám zpříjemní večerní chvilky u televize a nevyvolají přitom pocit viny. Šikovné hospodyňky se o pár stránek dál naučí vyrábět dekorace, kde hrají hlavní roli reliéfní otisky větviček a kuchařky ocení několik receptů, kterým dominuje celer.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar . Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. I­deální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Komentáře

Přidat komentář

Kolik má člověk nohou?