Srpnový Zahrádkář na stáncích

29. 7. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

V srpnovém časopisu Zahrádkář se dočtete, jaký význam mají květinové louky a co je třeba mít na paměti při jejich zakládání. Dozvíte se, jak se starat o plaménky a letničky. Od strany 22 pokračuje seriál o okrasných rostlinách do nádob, tentokrát se zaměřením na půdopokryvné rostliny a traviny. Zahradní architekti představí návrh zahrady, která svým uspořádáním osloví každého začínajícího včelaře. Hmyz do zahrady patří, tvrdí tvůrci. „Před časem jsme mohli sledovat v  televizi doporučení ´ošetřit´ celou zahradu postřikem proti klíšťatům. „Až zase někdy uvidíte pořad, kde vám budou doporučovat vytvořit z  vlastní zahrady mrtvou zónu, raději rovnou televizi vypněte,“ vzkazují mj. čtenářům ze stránek srpnového časopisu Zahrádkář.

A živo bude nadále i díky příloze Zahrádkářka, která tentokrát připravila to nejlepší pro žhavé letní grilování. Pozvěte rodinu, sousedy, známé a ohromte například lososovými špízy, grilovanými batáty, kuřecími prsíčky naloženými v balsamicu či poctivým steakem z nízkého roštěnce.


V srpnovém čísle se dále dočtete:
Při nedostatku prostoru volte Berberis
Máte málo prostoru na lodžii, ale nechcete se vzdát chutných, čerstvých a především zdravých rajčat? Pak neváhejte a pořiďte si velkoobjemový truhlík. Například truhlík Berberis má zdvojené stěny, takže skvěle odolává vysoušení a zároveň můžete sklízet úrodu až do prvních listopadových mrazíků.
Maceška – nejoblíbenější dvouletka
Je klasikou mezi dvouletkami. Mezi pěstiteli je oblíbená skupina Inspire F1, která je geneticky kompaktní, při jejím pěstování není třeba používat regulátory růstu. Na straně 14 srpnového Zahrádkáře ale odhalíte další dosud méně známé odrůdy macešek, které rozhodně stojí za zkoušku. Například převislé macešky, které se dokonale hodí do závěsných nádob, velkých květináčů či koryt.
Vypěstujte si meloun cukrový
Meloun cukrový tradiční žluté barvy je ideální do ovocných salátů i pro přímý konzum. Nejen děti ocení jeho aroma, sladkost i šťavnatost. Přitom je méně pěstitelsky náročný než meloun vodní, který se již zabydlel na českých zahradách. V srpnovém Zahrádkáři najdete kompletní informace nutné pro úspěšné pěstování této sladké pochoutky.


Ředkvičky pro podzimní sklizeň
Ředkvičky mají antibakteriální a protiplísňový účinek a podporují správnou funkci trávicího traktu. Přispívají k lepšímu trávení, zabraňují nadýmání a zlepšují stravitelnost těžších jídel. Patří k první jarní zelenině, kterou si můžete dopřát. Pozitivních účinků ředkviček se však nemusíte vzdát ani na podzim. V polovině srpna je nejvyšší čas přemýšlet o těch správných odrůdách pro podzimní výsevy. Některé odrůdy snesou i slabší mrazy. Více od strany 40 srpnového Zahrádkáře.
Jakmile dojde na rychlé letní vaření, neumí si ho kuchařka Florentýna představit bez mléka a mléčných výrobků, včetně nejrůznějších druhů sýrů. „Tak nějak se mi ke všem těm křehkým, šťavnatým plodům zahrádky hodí líp než kus masa,“ tvrdí v srpnové příloze Zahrádkáře a obratem servíruje několik brilantních receptů na lahodné a svěží letní pokrmy.
Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar . Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. I­deální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Komentáře

Přidat komentář

Kolik má pes nohou?