Rodinné zahradnictví Střítež Boškovi v otázkách a odpovědích

9. 10. 2009 | autor: Šárka Bošková

V zahradnictví Střítež Boškovi člověk najde snad vše, co je možné kolem domu a zahrady. Více snad přiblíží kratičký rozhovor.

V kterém roce vzniklo Vaše zahradnictví a proč jste začali s tímto oborem, který je zároveň krásný, ale opravdu náročný na čas a odborné znalosti?

Okrasné trávy

Začátky sahají do 1983. Začalo to jako nevinný přivýdělek se sadbou zeleniny na tržnici ve Strakonicích U sv. Markéty (tam jsme prodávali do loňského roku v dřevěném stánku naproti pizzerii ) a postupně se začaly přibírat muškáty jedna kytka k druhé a už to jelo…toto bylo zatím doma na zahradě v malém skleníku a 5 fóliovnících. V roce 1999 jsme začali budovat třicetimetrový fóliovník na dnešním pozemku zahradnictví za vsí na čisté louce. A jako houby po dešti rostly další prostory dutinkový skleník, fóliovník a dnešní prodejna o rozměru 500 m² plus 600 m² prodejna na thuje a venkovní rostliny. Okrasná jezírka a dřevěný altán byla dobudována na prodej balených zemin v roce 2008.

Jakou rozlohu má vaše zahradnictví?

20 000 m²

Jak se rozšiřovala nabídka vašich služeb a kolik lidí se v současné době stará o zahradnictví?

Historii jsme již přiblížili. Po celý rok se o zahradnictví stará 5 členů rodiny, je to práce od pondělí do neděle, od 7 do 22 h, včetně svátků od 1.3. – 23.12. otevírací doba je od 9 – do 19 h.

Můžete představit krátce sortiment Vaší prodejny a nabídku zahradnictví?

Okrasné stromky

To je těžké u nás člověk najde snad vše, co je možné kolem domu a zahrady. Sadbu, zeleninu, trvalky, okrasné stromy a keře, ovocné stromy a keře, drobné ovoce – borůvky, brusinky, rybíz, kiwi atd., skalničky, letničky, hlavně se specializujeme na balkonové květiny (muškáty různých druhů ve 20 barvách, surfinie, verbeny, milion bells, fuchsie a další ), růže, na podzim nabízíme chryzantémy, dušičkové zboží, svíčky, věnce, svícny a vánoční stromky, nově od letošního roku i pokojové květiny, orchideje a kaktusy.

Dále i truhlíky všeho druhu, misky, květináče, skleněné nádoby, porcelánové nádoby, netkané folie, hnojiva, postřiky a dokonce i přípravky na údržbu jezírek, dárkové poukazy.

A co nějaká zajímavá novinka? Něco, o co je opravdu zájem?

Asi největší zájem v letošním roce je o čarověníky, roubované okrasné stromy a netypické stromy.

Mimo prodeje nabízíte i další služby v tomto oboru?

Rozmáhá se výsadba truhlíků přímo v zahradnictví. Společně s klientem vybereme květiny, zeminu a hnojivo a nejpozději do týdne si zákazník může přijet pro své vysázené truhlíky.
Pomoc při návrhu zahrady zatím my osobně neprovozujeme, ale spolupracujeme s projektanty. Do budoucna bychom chtěli i tuto službu pokrýt.

Kde vás najdeme ?

Střítež je malá vesnička 7 km od města Volyně směr Bavorov v Litochovicích odbočíte doleva v Neuslužicích doprava a po 2 km je Střítež a za vesnicí už je vidět zahradnictví .

Jaké jsou vaše plány do budoucnosti?

Za prvé se snažíme přijmout jednoho či dva lidi do prodejny pro péči o zákazníka. Za druhé se buduje nová prodejní plocha 300 m2 na prodej vzrostlých stromů 3–7m a za třetí to je asi zatím největší plán do 5let máme vizi výstavby jezírek.

Za těch bezmála dvacet let, co provozujete zahradnictví, vás zná a oceňuje vaše kvalitní služby a nabídku celá řada občanů. Jste nositeli ceny „Spokojený zákazník“ od Sdružení českých spotřebitelů, o.s. pod záštitou a finanční podporou hejtmana kraje a Ministerstva pro místní rozvoj. V kterém roce jste ho získali? Co pro Vás toto ocenění znamená?

To se asi nedá ani slovy popsat. Je to uznání naší dlouhodobé práce a odříkání. Chceme udržet rodinnou atmosféru tak, aby si k nám lidé jezdili odpočinout a pokochat se kouskem přírody.

Zahradní jezírko

Mile nás to překvapilo, když z tolika firem v jižních Čechách vyberou právě nás. Ocenění si velice vážíme a touto cestou děkujeme hlavně Vám, našim zákazníkům, za toto uznání a zároveň nás těší, že jste spokojeni se službami, které poskytujeme. Také děkujeme Sdružení českých spotřebitelů, paní Marii Beránkové a bývalému hejtmanovi Jihočeského kraje RNDr. Janu Zahradníkovi, že vybrali právě nás. Budeme dělat vše proto, aby i nadále naše služby dosahovaly vysoké kvality.

Na závěr bych poděkovala všem našim zákazníkům za přízeň, kterou nám neustále projevují.

Komentáře

Přidat komentář

Kolik má člověk nohou?