Speciální zemědělská technika s tradicí

30. 9. 2009 | autor: Ing. Radek Ostratický

Firma OSTRATICKÝ je známa širokým sortimentem speciálních strojů pro vinice a sady. Bohaté, dlouholeté zkušenosti umožňují tento sortiment nejen neustále rozšiřovat, ale jednotlivé stroje i zdokonalovat. Proto dnes mimo svého tradičního sortimentu může nabídnout i širokou škálu strojů a zařízení profesionálních strojů pro údržbu zeleně a komunální služby.

Tradice a kvalita českého strojírenství

Firma OSTRATICKÝ, spol. s r.o. byla založena již v roce 1990 a patří dnes mezi nejvýznamnější výrobce speciální zemědělské techniky ve střední a východní Evropě. Její základy byly položeny panem Josefem OSTRATICKÝM, který s využitím svých tehdy více než 20-ti letých zkušeností se zemědělskými stroji a strojírenstvím zahájil výrobou strojů vlastní konstrukce.

Od počátečního sortimentu kultivační techniky pak docházelo k postupnému rozšiřování sortimentu strojů pro vinohradnictví a ovocnářství, k vývoji a zdokonalování jednotlivých modelů tak, abychom dnes mohli hrdě prohlásit, že firma OSTRATICKÝ se zabývá výrobou profesionální techniky pro speciální zemědělské i nezemědělské prá­ce.

Zlom v rozvoji sortimentu nastal na přelomu tisíciletí, kdy jsme se účastnili projektu na řešení kompostování na malých hromadách. Tento projekt zpracovával VÚZT Praha – Řepy a naše firma byla přizvána jako realizátor překopávače kompostu pro malé traktory. Překopávač kompostu NPK se tak stal prvním strojem nově rozvíjeného sortimentu, kterému věnujeme stále větší prostor.

Speciální technika

Víceúčelové regenerátory trávníků

Slouží jako univerzální zařízení pro celoroční péči o kulturní trávníky, v městských nebo obecních parcích, i na ostatních zelených plochách nebo na sportovištích (fotbalová a golfová hřiště a další) – vertikutaci, sečení a mulčování trávy, sběr listí a odpadků. Stroj se skládá z nosného chassis, sběracího koše a sady snadno výměnných hřídelí pro řadu pracovních operací.

Stroj na sběr listí

Stroj na údržbu příkopu

Regenerátor trávníku

Pro jarní vyčesávání odumřelých zbytků trávy, starého mulče a provzdušňování trávníků je určena vertikutační hřídel osazená sadou ostrých břitů pro snadné prořezávání travního drnu s nastavitelnou pracovní hloubkou. Použití aktivního regenerátoru zlepšuje propustnost travního drnu pro vodu i živiny. Cílené poškození kořenového systému vede k revitalizaci růstu rostlin a zlepšuje kvalitu travní plochy. Vyčesanou hmotu lze shromažďovat do přídavného sběracího koše nebo nechat uloženou na povrchu trávníku a sesbírat v následující operaci.

Speciální mulčovací hřídel s lopatkovými noži poskytuje vysoký pracovní výkon při sečení a mulčování trávy v průběhu celé sezóny za současného sběru do přídavného koše. Speciální mulčovací nože s lopatkami zajišťují kvalitní sběr posekané trávy ve všech stádiích růstu, kapacita koše pak umožňuje vysoký pracovní výkon i při sekání vysoké a husté trávy.
Univerzální regenerátor trávníků OSTRATICKÝ se sběracím košem lze využít také při sběru a úklidu listí nebo odpadků roztroušených po trávníku. Sběrací kartáč se silnými plastovými prsty namontovaný do univerzálního chassis tak dále rozšíří využití vložené investice. Sběrací zařízení má vysokou účinnost a dokáže mimo listí nebo PET lahví posbírat i těžké předměty jako například skleněné láhve nebo plechovky.

Regenerátory trávníků řada RTO vyrábíme v několika modelových řadách a pracovním záběrem od 100 do 200 cm.

Mulčovače a drtiče

V nabídce firmy OSTRATICKÝ lze najít mulčovače a drtiče mnoha typů a druhů. Od jednoduchých jednorotorových plošných mulčovačů s vertikální osou rotace, které ocení zejména Ti kdo požadují vysoký pracovní výkon, ale nedisponují přitom velkými a silnými traktory, přes klasické drtiče s Y-noži nebo kladivy pro drcení větví až do průměru 25 cm až po speciální stroje pro údržbu mezí, příkopů a svahů.

Mulčovač

Ořezávače dřevin

Ořezávače dřevin firmy OSTRATICKÝ slouží pro mechanizovaný řez dřevin v průběhu celého vegetačního období a lze je využít jak k mechanizovanému řezu ovocných nebo okrasných stromů, tak i k prořezávání okolí polních nebo lesních cest. Jsou vyráběny ve dvou provedení – těžší, robustnější model SL a lehký modelové řady Kompakt.

Ořezávač dřevin

Základem stroje SL je robustní řezací lišta osazená sadou pilových kotoučů uchycená na zvedacím rameni vyrobeném ze silnostěnných ocelových profilů. Pilové kotouče na řezací liště jsou poháněny výkonným hydraulickým motorem s rozvodem výkonu k jednotlivým rotorům pomocí víceřadého řemenového převodu. Ten zajišťuje nejen přenos energie mezi hnacím hydraulickým motorem a rotory, ale slouží zároveň jako jistící prvek proti přetížení stroje při řezu. Řezací lištu lze dodat buď samostatně (a agregovat s vlastním ramenem) nebo včetně zvedacího ramene jako kompletní stroj. Pohyb zvedacího ramene zajišťují výkonné hydraulické válce ovládané pomocí speciálně sestaveného elektrohydrau­lického okruhu. Konstrukce ovládacího pultu umožňuje snadnou obsluhu a vždy výhodné umístění ovládacích prvků v kabině traktoru.

Ořezávače dřevin modelové řady KOMPAKT PNP jsou lehké ořezávací stroje určené pro řez slabších větviček v ovocnářství a komunálních službách při údržbě zeleně. Uplatnění tak najdou zejména při konturovém řezu štíhlých vřeten nebo při řezu a údržbě živých plotů. Jejích výhodu je nízká hmotnost a tím i možnost agregace s relativně malými a lehkými traktory. Ořezávače dřevin OSTRATICKÝ řady KOMPAKT PNP byly vyvinuty na základě dlouhodobého průzkumu požadavků uživatelů a při jejich konstrukci a výrobě jsou využívány dlouholeté zkušenosti firmy OSTRATICKY s vývojem a výrobou speciální zemědělské techniky. Navazují na úspěšnou řadu osečkovačů letorostů pro vinice, ze které přebírají koncepci řešení a některé vybavení, využívají dlouhodobým provozem prověřené technologie i nové materiály. Speciální, profilované lišty z nerezového plechu, jsou zavěšené na masivním ocelovém rámu, pilové kotouče s velkým počtem jemných zubů byly vybrány pro zvláště hladký a čistý řez.

Další speciální technika

Úplné informace o možnostech strojů a zařízení dodávaných firmou OSTRATICKÝ, spol. s r.o. najdete na www.ostraticky.cz. Můžete se zde seznámit s detaily naší nabídky jak výše popsaných regenerátorů trávníků, mulčovačů nebo ořezávačů dřevin, ale i najdete zde i štěpkovače, zametací kartáče, techniku pro zimní údržbu chodníků a cest a další speciální techniku pro údržbu zeleně a komunální služby. Samozřejmě zde najdete i informace o úplném sortimentu strojů pro vinice a sady.

Kontakty

OSTRATICKÝ, spol. s r.o.

Hrušecká 388
691 54 Týnec u Břeclavi

tel: 519 342 491–2
info@ostraticky.cz
www.ostraticky.cz

Komentáře

Přidat komentář

Napište část těla: preclík, voda, klávesnice, nos.