Již pět let projekty zahrad od Ing. Pavla Matisky

30. 9. 2009 | autor: Ing. Pavel Matiska

Zahradnická firma Ing. Pavla Matisky působí na trhu v oboru projektování, zakládání a údržby zeleně od roku 2004. Hlavním posláním firmy je vdechnout život a tvar zeleni kolem nás. Ať už jde o tvorbu soukromých zahrad na klíč, parkové úpravy v okolí firemních sídel nebo návrhy sadových úprav v okolí bytových výstaveb či kulturních a obchodních center.

www.projektyzahrad.cz

Stále se snažíme rozvíjet spektrum našich služeb a sledovat nové trendy v oboru, abychom poskytli svým zákazníkům odborné a profesionální služby v oblasti projekce a realizace zahrad. Poskytujeme odborné poradenství, zpracování projektové dokumentace, založení zeleně a následně kvalifikovanou údržbu díla. Vedle projekce a realizace nových zahradních prostorů jsme schopni zrekonstruovat a oprášit zašlou krásu starých zahrad. Mimo tyto činnosti se věnujeme také poradenství v oblasti interiérové zeleně při dekoraci hal, atrií a jiných vnitřních prostor. Máme také zkušenosti se zakládáním střešních zahrad.

Návrh fontány

Postup při projektování zahrad

Zahrada je vyjádřením osobnosti majitele, je místem, kde trávíme volné chvíle se svojí rodinou a přáteli, měla by být rozšířením našeho domova. Můžete relaxovat v téměř bezúdržbové zahradě a nebo naopak trávit volné chvíle aktivním odpočinkem při jejích úpravách. Společně najdeme osobitou představu právě Vaší budoucí zahrady. Stejně jako uspořádání nábytku v pokoji má i umístění prvků do zahradního prostoru svá pravidla aby zahrada vypadala pěkně a přitom byla funkční. Úkolem projektanta je právě skloubit přání a představy zákazníka s těmito zásadami a podmínkami prostředí aby zahrada jako živý celek dobře fungovala.

Při vzniku projektu je zásadní posoudit požadavky investora na využití zahrady a nároky na údržbu. Po úvodní schůzce na místě realizace Vám vypracujeme studii možných architektonických úprav. Po dalších konzultacích kompozice zahrady, kdy se vybere a doladí ta správná studie, následuje zpracování samotného projektu zahrady včetně osazovacího plánu, technické zprávy a fotogalerie rostlin.

Projektovou dokumentaci tvoříme pomocí speciálních programů na počítači. Pro ty zákazníky, kterým je ruční zpracování bližší, však projekt zahrady dotváříme v ruce. Součástí projektu je vizualizace zahrady, nebo jejích dílčích částí, které pomáhají uživateli představit si jak bude zahrada v budoucnu vypadat.

Vlastní realizace zahrady

Zahrnuje mnoho dílčích fází. Zajišťujeme prořez a kácení dřevin, terénní úpravy – přípravné terénní práce prováděné ručně nebo strojním způsobem.

Na přání zákazníka zajistíme instalaci automatické závlahy. Po terénních a stavebních úpravách následuje jemná modelace terénu, výsadba rostlin a založení trávníku kde je možné si vybrat mezi položením travního koberce či setým trávníkem.

Jeli součástí řešení např. oplocení, drenážní systém, či drobné stavební prvky jako jsou různé přístřešky, pergoly, altány, kamenné zídky, květinové skalky, chodníčky či šlapáky v trávě, zahradní osvětlení nebo zahradní jezírka, bývají na tyto prvky zpracovány speciální výkresy. Vodní díla mohou oživit malé potůčky, prameniště a fontánky. Podle přání je začleníme do zahrady spolu s ostatními zahradními prvky a rostlinami. Voda v zahradě ať už se jedná o přírodní jezírka, koupací jezírka či okrasné vodní nádrže dokáže rozjasnit a oživit jakýkoli prostor. Zahrada neslouží pouze člověku ale i ostatním živočichům. Přítomností vody v zahradě si zajistíte že v ní nikdy nebudete sami.

Komentáře

Přidat komentář

Napište část těla: preclík, voda, klávesnice, nos.