Nové časopisy

Prosincový Zahrádkář na stáncích

23. 11. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Prosinec patří právem mezi nejoblíbenější měsíce v roce. Milují jej nejen děti, ale i dospělí, pro které je kromě jiného adventní čas i skvělým důvodem pro zpomalení životního rytmu, rekapitulaci končícího roku i pro regeneraci sil. Prosinec je také měsícem, kdy se zahrada již naplno uložila k zimnímu spánku a ke slovu se tak dostává především oblíbená příloha Zahrádkářka. V prosincovém čísle určitě zaujme rozhovor s naší kuchařskou hvězdou Florentýnou, která vás mj. naučí, jak přípravy na Vánoce správně načasovat a zorganizovat. Naservírujeme vám samozřejmě skvělé vánoční menu a ukážeme postup, jak si vyrobit netradiční, ale o to krásnější vánoční dekorace. Ani samotný Zahrádkář však nezklame své věrné čtenáře. Na své si v prosincovém čísle přijdou mj. ovocnáři, zelináři, ale i přátelé okrasných zahrad.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 2/2016

10. 10. 2016 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko.

Pokračování

Říjnový časopis Zahrádkář na stáncích od 26. září

27. 9. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Říjnový Zahrádkář opět vyniká rozmanitostí a tentokrát nadchne i ty, kteří se zahrádkou teprve začínají. Dozvíte se, jakých nejčastějších chyb se na zahrádce dopouštějí začínající pěstitelé i jak na podzim vybírat a sázet ovocný stromek. Pro ty, kteří neradi podléhají podzimnímu splínu, vytvořili zahradní architekti návrh zahrady s výrazným barevným efektem, která bude zářit i v pochmurných dnech. Nejen pro všechny kutily je připraven obsáhlý materiál Závlaha na zahrádce, který potěší zejména ty, kteří si chtějí pořídit na zahradu komfortní závlahový systém šetřící desítky hodin ručního zalévání.

Pokračování

Podzimní číslo magazínu Bonsaje a japonské zahrady

26. 9. 2016 | autor: Jan Stropnický

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 47 vyšlo 15. září 2016 v Českých Budějovicích.

Pokračování

Zpravodaj Sdružení zahradnických center Podzim 2016

23. 9. 2016 | autor: Anna Tichá

Nové vydání časopisu Zpravodaj je k dostání v zahradnictvích ZDARMA a ke stažení na internetových stránkách sdružení

Pokračování

Srpnový Zahrádkář na stáncích

29. 7. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

V srpnovém časopisu Zahrádkář se dočtete, jaký význam mají květinové louky a co je třeba mít na paměti při jejich zakládání. Dozvíte se, jak se starat o plaménky a letničky. Od strany 22 pokračuje seriál o okrasných rostlinách do nádob, tentokrát se zaměřením na půdopokryvné rostliny a traviny. Zahradní architekti představí návrh zahrady, která svým uspořádáním osloví každého začínajícího včelaře. Hmyz do zahrady patří, tvrdí tvůrci. „Před časem jsme mohli sledovat v  televizi doporučení ´ošetřit´ celou zahradu postřikem proti klíšťatům. „Až zase někdy uvidíte pořad, kde vám budou doporučovat vytvořit z  vlastní zahrady mrtvou zónu, raději rovnou televizi vypněte,“ vzkazují mj. čtenářům ze stránek srpnového časopisu Zahrádkář.

Pokračování

Červencový Zahrádkář na stáncích od 27. června

29. 6. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Červencový Zahrádkář vás na stáncích či ve schránkách uvítá ve svěžím prázdninovém stylu. V hlavním tématu měsíce zjistíte, jak se správně starat o bazénovou vodu, aby neškodila a vám ani dětem. Dočtete se, na co byste měli dávat pozor pří výběru zahradního čerpadla či jaké letničky zvolit, aby zářily na vaší zahradě až do prvních mrazíků. V pokračování seriálu o pěstování v nádobách se tentokrát Zahrádkář zaměřil na listnaté dřeviny. O pár stránek dál se dočtete, jak začlenit tradiční bylinkoviště nejen do moderní zahrady. A pokud budete číst červencového Zahrádkáře opravdu pozorně, narazíte i na slevový kupón, která vám výrazně zlevní výrobky značek CzechoSeeds a SEMO.

Pokračování

Letní číslo magazínu Bonsaje a japonské zahrady právě vychází

16. 6. 2016 | autor: Anna Tichá

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 46 vychází 16. června 2016 v Českých Budějovicích. Letní řez buků, návod na defoliaci zelkovy, ukázky vývoje habrů s popisem pěstování, reportáž z proměny japonského zahrady v Říčanech aj.

Pokračování

Červnový Zahrádkář na stáncích od 26. května

1. 6. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Červnový Zahrádkář vám ukáže, jak si naplno vychutnat léto v jeho rozmanitých podobách. Obáváte se sucha? Rozhodněte se pro středomořské rostliny, kterým nevadí ani delší období bez zálivky. Líbí se vám barevný plamének od sousedů a chtěli byste také takový? Naučte se jej roubovat.  V pravidelném kalendáriu se dozvíte, jaké práce vás v červnu čekají v ovocné, užitkové a okrasné zahradě. Naučíte se správně zalévat zahradu a můžete se zapojit do soutěže Dešťovka na zahradě, v níž můžete získat hodnotné ceny za nápad, jak šetřit s vodou. Vyhrát můžete i křovinořez, pokud uspějete v soutěži o nejkrásnější zahradu časopisu Zahrádkář.

Pokračování

Květnový Zahrádkář na stáncích od 26. dubna

27. 4. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Květnový Zahrádkář se již plně věnuje začátku nové sezóny. Elegantně přenese váš život z domu do živé zahrady, v níž můžete trávit většinu svého času. Zahradní architekti vám ukáží, jak vytvořit přistíněný altán, jenž se snadno stane i sezonní pracovnou počítačového nadšence. V pravidelných kalendáriích pro ovocnou, užitkovou i zeleninou zahradu se dočtete, jaké práce vás čekají na zahradě. Zjistíte, že je ideální doba pro řez živých plotů, zvláště těch, které jsou již po odkvětu. Nahlédnete do japonské zahrady a naučíte se šetřit s vodou. K tomu všemu získáte volnou vstupenku do unikátní květinové oázy Garden park kousek od Prahy, kde obdržíte i růži zdarma.

Pokračování