Nové časopisy

Červnový Zahrádkář na stáncích

2. 6. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Červnové vydání je prosyceno začínajícím létem. Hlavní téma jsou růže, ale podíváme se i na růžové pomněnky, nebo trochu opomíjené sedmikrásky.

Pokračování

Květnový Zahrádkář na stáncích

2. 5. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Zaskočili vás dubnové mrazíky? Pojďte se s květnovým Zahrádkářem rozehřát do zahrady v Hukvaldech, kde je veřejnosti přístupná soukromá zahrady plná tropických a subtropických rostlin. S květnovým vydáním poznáte podrobněji mladší sestru petúnií – květinu Calibrachoa. Okouzlí vás velkým množstvím květů, které se nezavírají ani když se schová slunce za mraky. S dětmi si díky Zahrádkáři založíte vlastní letničkový záhon a naučíte se bránit plísní révy vinné ekologicky. Pokud vás trápí nějaký pěstitelský problém, nahlédněte do naší odborné poradny. A odpolední šálek kávy si nezapomeňte zpříjemnit fejetonem Václava Větvičky.

Pokračování

Magazín Bonsaje a japonske zahrady - JARO 2017

7. 4. 2017 | autor: Jan Stropnický

Jarní číslo 49 březen-duben-květen vyšlo 29.března 2017 v Českých Budějovicích

Pokračování

Arboeko - Bulletin 1/2017

25. 3. 2017 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko.

Pokračování

Dubnový Zahrádkář na stáncích

24. 3. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Stejně jako v březnu daruje dubnový časopis Zahrádkář svým čtenářů plných 8 stran zajímavého čtení navíc. Najdete v něm tradiční kalendária prací v ovocné, zeleninové a okrasné zahradě. Poradí všem, kteří se chystají kupovat nový ovocný stromek. Představí novinky v sortimentu ostružin, které se vyznačují vysokou plodností, ale i porostem bez trnů. Pěstitele sloupcových jabloní potěší návodem pro správný řez stromků. Majitele minizahrádek naučí pěstovat skvělá rajčata v nádobách. V seriálu nazvaném První záhony vám Zahrádkář navrhne kompletní sestavu záhonů pro čtyřleté období. Pro filmové fanoušky připravil navíc soutěž o lístky na premiéru nové trilogie režiséra Jana Hřebejka Zahradnictví. Příloha Zahrádkářka se nese ve velikonočním duchu. Krok za krokem vám ukáže, jak vytvořit vkusný velikonoční věnec na zavěšení. Svého partnera můžete potěšit vlastnoručně vyrobeným léčivým hydratačním krémem na holení s Aloe vera – v zaručené bio kvalitě.

Pokračování

Březnový Zahrádkář na stáncích od 24. února

23. 2. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Březnový Zahrádkář se před jarem pořádně nadechl a přidal svým čtenářům plných 8 stran navíc. Předplatitelům navíc nadělil Knihovničku věnovanou pěstování bylinek. Na své si přijdou nejen milovníci rozkvetlých sadů a parků. Dozvíte se mnoho nového o pěstování zlatice (Forsythia), sluncovek i rostlin pro zahradní jezírka. Začínajícím vinařům poradíme, jak se vypořádat s kordonovými tvary révy a pěstitelům hub, jak vypěstovat hlívy na slámě. S příchodem jara je ten správný čas věnovat se samozavlažovacím nádobám a jejich využití pro různé druhy pěstovaných rostlin. Mnoho rad v březnovém Zahrádkáři se týká ovocné i zeleninové zahrady. Dozvíte se, jak sklízet kedlubny po celý rok i jak vypěstovat nenáročné a zdravé topinambury. Pokračuje rovněž tematický seriál o historických odrůdách ovoce, které pomalu mizí z krajiny. A v závěru březnového čtení dostal prostor i Václav Větvička. Nejprve odhalí tajemství, která trápila naše čtenáře a následně pohladí po duši svým fejetonem.

Pokračování

Únorový Zahrádkář na stáncích

27. 1. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Vyrobit si domácí mýdlo je výzva nejen pro šikovné zahrádkářky, ale pro všechny, kteří chtějí používat čisté přírodní produkty dle vlastních představ. Svou značku mýdla si můžete vyrobit snadno a rychle, pokud se ovšem budete držet přesného postupu zveřejněného v únorovém časopise Zahrádkář, konkrétně v příloze Zahrádkářka. Jako vždy najdete v Zahrádkáři kalendárium zahradních prací. Víte třeba, že nyní je ten správný čas pro průklesty korun a řez vinné révy? Podívejte se, jak správně pěstovat višeň a jak vybrat zdravý nový ovocný stromek, který bude zárukou bohaté úrody. Zjistíte, jak dosáhnout toho, aby vám ředkvičky a kedlubny nepraskaly a nedřevnatěly. A v samotném úvodu únorového čísla si rozhodně nenechte ujít obsáhlý rozhovor se Sabinou Remundovou, která se rozpovídala nejen nové filmové trilogii Zahradnictví, ale i o svém dětství a vztahu k zahradě.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 3/2016

20. 12. 2016 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko.

Pokračování

Zimní číslo magazínu Bonsaje a japonské zahrady

5. 12. 2016 | autor: Jan Stropnický

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 48 vyšlo 30. listopadu 2016 v Českých Budějovicích

Pokračování

Zpravodaj Sdružení zahradnických center Zima 2016

2. 12. 2016 | autor: Anna Tichá

Nové vydání časopisu Zpravodaj je k dostání v zahradnictvích ZDARMA a ke stažení na internetových stránkách sdružení

Pokračování