Nové časopisy

Únorový Zahrádkář na stáncích

27. 1. 2017 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Vyrobit si domácí mýdlo je výzva nejen pro šikovné zahrádkářky, ale pro všechny, kteří chtějí používat čisté přírodní produkty dle vlastních představ. Svou značku mýdla si můžete vyrobit snadno a rychle, pokud se ovšem budete držet přesného postupu zveřejněného v únorovém časopise Zahrádkář, konkrétně v příloze Zahrádkářka. Jako vždy najdete v Zahrádkáři kalendárium zahradních prací. Víte třeba, že nyní je ten správný čas pro průklesty korun a řez vinné révy? Podívejte se, jak správně pěstovat višeň a jak vybrat zdravý nový ovocný stromek, který bude zárukou bohaté úrody. Zjistíte, jak dosáhnout toho, aby vám ředkvičky a kedlubny nepraskaly a nedřevnatěly. A v samotném úvodu únorového čísla si rozhodně nenechte ujít obsáhlý rozhovor se Sabinou Remundovou, která se rozpovídala nejen nové filmové trilogii Zahradnictví, ale i o svém dětství a vztahu k zahradě.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 3/2016

20. 12. 2016 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko.

Pokračování

Zimní číslo magazínu Bonsaje a japonské zahrady

5. 12. 2016 | autor: Jan Stropnický

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 48 vyšlo 30. listopadu 2016 v Českých Budějovicích

Pokračování

Zpravodaj Sdružení zahradnických center Zima 2016

2. 12. 2016 | autor: Anna Tichá

Nové vydání časopisu Zpravodaj je k dostání v zahradnictvích ZDARMA a ke stažení na internetových stránkách sdružení

Pokračování

Prosincový Zahrádkář na stáncích

23. 11. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Prosinec patří právem mezi nejoblíbenější měsíce v roce. Milují jej nejen děti, ale i dospělí, pro které je kromě jiného adventní čas i skvělým důvodem pro zpomalení životního rytmu, rekapitulaci končícího roku i pro regeneraci sil. Prosinec je také měsícem, kdy se zahrada již naplno uložila k zimnímu spánku a ke slovu se tak dostává především oblíbená příloha Zahrádkářka. V prosincovém čísle určitě zaujme rozhovor s naší kuchařskou hvězdou Florentýnou, která vás mj. naučí, jak přípravy na Vánoce správně načasovat a zorganizovat. Naservírujeme vám samozřejmě skvělé vánoční menu a ukážeme postup, jak si vyrobit netradiční, ale o to krásnější vánoční dekorace. Ani samotný Zahrádkář však nezklame své věrné čtenáře. Na své si v prosincovém čísle přijdou mj. ovocnáři, zelináři, ale i přátelé okrasných zahrad.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 2/2016

10. 10. 2016 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko.

Pokračování

Říjnový časopis Zahrádkář na stáncích od 26. září

27. 9. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Říjnový Zahrádkář opět vyniká rozmanitostí a tentokrát nadchne i ty, kteří se zahrádkou teprve začínají. Dozvíte se, jakých nejčastějších chyb se na zahrádce dopouštějí začínající pěstitelé i jak na podzim vybírat a sázet ovocný stromek. Pro ty, kteří neradi podléhají podzimnímu splínu, vytvořili zahradní architekti návrh zahrady s výrazným barevným efektem, která bude zářit i v pochmurných dnech. Nejen pro všechny kutily je připraven obsáhlý materiál Závlaha na zahrádce, který potěší zejména ty, kteří si chtějí pořídit na zahradu komfortní závlahový systém šetřící desítky hodin ručního zalévání.

Pokračování

Podzimní číslo magazínu Bonsaje a japonské zahrady

26. 9. 2016 | autor: Jan Stropnický

Magazín Bonsaje a japonské zahrady č. 47 vyšlo 15. září 2016 v Českých Budějovicích.

Pokračování

Zpravodaj Sdružení zahradnických center Podzim 2016

23. 9. 2016 | autor: Anna Tichá

Nové vydání časopisu Zpravodaj je k dostání v zahradnictvích ZDARMA a ke stažení na internetových stránkách sdružení

Pokračování

Srpnový Zahrádkář na stáncích

29. 7. 2016 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

V srpnovém časopisu Zahrádkář se dočtete, jaký význam mají květinové louky a co je třeba mít na paměti při jejich zakládání. Dozvíte se, jak se starat o plaménky a letničky. Od strany 22 pokračuje seriál o okrasných rostlinách do nádob, tentokrát se zaměřením na půdopokryvné rostliny a traviny. Zahradní architekti představí návrh zahrady, která svým uspořádáním osloví každého začínajícího včelaře. Hmyz do zahrady patří, tvrdí tvůrci. „Před časem jsme mohli sledovat v  televizi doporučení ´ošetřit´ celou zahradu postřikem proti klíšťatům. „Až zase někdy uvidíte pořad, kde vám budou doporučovat vytvořit z  vlastní zahrady mrtvou zónu, raději rovnou televizi vypněte,“ vzkazují mj. čtenářům ze stránek srpnového časopisu Zahrádkář.

Pokračování