Nové časopisy

Naše krásná zahrada - 12/2014

8. 12. 2014 | autor: Burda Praha s.r.o.

Aktuální prosincové číslo s Praktickým magazínem pro zahradu číslo 12/2014 - panašované cesmíny, množení keře z řízků, přesazování za mrazu, vánoční stromky, mrazuvzdorné rostliny na balkon, růžičková kapusta, vápnění, uskladnění vlašských ořechů, zimní ochrana aktinidie, substrát pro květiny, teplota ve skleníku, octomilka z Asie

Pokračování

Zahrádkář 12/2014

19. 11. 2014 | autor: Alena Kvasničková

Prosincové číslo Zahrádkáře odtajní krásu dřevin v zimním období, připraví nás na Postupnou rekonstrukci zanedbaného trávníku a zasvětí naposledy do krás sukulentních rostlin. Tentokrát se podíváme na Rarity z říše sukulentů. Zahradní architekti zcela výjimečně neradí, ale glosují na téma Poločas rozpadu. Prosincová reportáž nám představí tvorbu a vývoj zahrady u jednoho rodinného domku aneb Jak z ničeho vyrostla zahrada. Na zahradě ještě zůstaneme s články Perspektivní, málo známé zahradní květiny a novým seriálem, jehož úvodní díl nabízí Trvalkový záhon pro všechny smysly.

Pokračování

Zahrádkář 11/2014

14. 10. 2014 | autor: Alena Kvasničková

Listopadové číslo Zahrádkáře představí hned v úvodu trvalky s podzimním zbarvením listů, v dalším příspěvku dřišťály a poradí co s problematickým trávníkem ve svahu (Trávník 11). Autor seriálu o sukulentních rostlinách nám vysvětlí co jsou to kaudiciformy a naši zahradní architekti nabízejí návrh zahradu v sadu a to nejen v zahrádkové osadě. Listopadová reportáž nás zavede do obce ostrá u Lysé nad Labem, kde navštívíme zahrady společnosti Botanicus.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 2/2014

22. 9. 2014 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování

Zahrádkář 10/2014

19. 9. 2014 | autor: Alena Kvasničková

V říjnovém čísle Zahrádkáře postoupíme spolu s přírodou do Velkolepého finále (reportáž zahrada na Vyškovsku), poradíme se zazimováním durmanů a s vybudováním tajné zahrádky na našem pozemku. Seriál o sukulentních rostlinách tentokrát přináší zajímavé téma sukulentních pelargonií. Zajímá Vás štěpování jabloní, sklizeň úrody na zahradě nebo lískové oříšky? Pak nalistujte část věnovanou ovocné zahradě v říjnu. Informace také poskytneme s posklizňové úpravě a uskladnění zeleniny, ke košťálové zelenině či k pěstování a užívání stévie. Na své si přijdou i zastánci komunitního zahrádkaření a biohnojení. Záhadná poškození rajčat, paprik a brambor se pokusí osvětlit Jaroslav Rod a další stránky jsou pak věnovány životu a (ne)užitečnosti mšic. Zahrádkářka, pravidelná příloha časopisu Zahrádkář, se soustředila na dýně, dýňové recepty a Květa Korečková v říjnovém receptáři přidává podzimní vaření z lilku a fenyklu.

Pokračování

Bonsaje a japonské zahrady - podzim 2014

19. 9. 2014 | autor: Jan Stropnický

Právě vyšlo další číslo magazínu pro pěstitele bonsají, tvůrce zahrad v japonském stylu, stavitele okrasných nebo koupacích jezírek a chovatele KOI.

Pokračování

Zahrádkář 9/2014 - Časopis Zahrádkář vyhlásil ROK TYKVÍ!

11. 8. 2014 | autor: Alena Kvasničková

Zářijové číslo časopisu přináší další informace o naší soutěži a velké výstavní expozici v Litoměřicích. Na Zahradě Čech v Litoměřicích také proběhne již tradiční pěstitelské klání o Křišťálové jablko. Příloha časopisu Zahrádkářka přidává k Roku tykví navíc oblíbenou soutěž Zlatý recept Zahrádkářky. Tak neváhejte, zakupte si zářijový časopis Zahrádkář, pěstujte nejen tykve a hlavně - soutěžte s námi! Informace o soutěžích najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Pokračování

Zahrádkář 8/2014

10. 7. 2014 | autor: Alena Kvasničková

Srpnové číslo časopisu přináší rozšířené informace o soutěži Letních tykví na výstavišti Olomouci a zářijové soutěži v Litoměřicích. Na Zahradě Čech v Litoměřicích také proběhne již tradiční pěstitelské klání o Křišťálové jablko. Po celé léto se můžete zúčastnit fotosoutěže na téma Zahrádkář na cestách a příloha časopisu Zahrádkářka přidává oblíbenou soutěž Zlatý recept Zahrádkářky. Tak neváhejte, zakupte si srpnový časopis Zahrádkář, pěstujte nejen tykve, foťte na cestách a hlavně - soutěžte s námi! Informace o soutěžích najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Pokračování

Bonsaje a japonské zahrady - léto 2014

27. 6. 2014 | autor: Jan Stropnický

Aktuální číslo vyšlo 11.6.2014 v Českých Budějovicích.

Pokračování

Zahrádkář 7/2014 - Časopis Zahrádkář vyhlásil ROK TYKVÍ!

17. 6. 2014 | autor: Alena Kvasničková

V červencovém čísle časopisu se dozvíte, jak se zúčastnit srpnové soutěže Letních tykví na výstavišti Olomouci a zářijové soutěže v Litoměřicích. Na léto jsou také připraveny dvě fotosoutěže a to na téma Zahrádkář na cestách a Malý pomocník na zahrádce. Příloha časopisu s názvem Zahrádkářka se zaměřila na letní moučníky a přidává oblíbenou soutěž Zlatý recept Zahrádkářky. Tak neváhejte, zakupte si červencový časopis Zahrádkář, pěstujte nejen tykve, foťte doma i na cestách a hlavně - soutěžte s námi! Informace o soutěžích najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

Pokračování