Nové časopisy

Zahrádkář 4/2015 - vychází 25. března

24. 3. 2015 | autor: Alena Kvasničková

Dubnové číslo Zahrádkáře od prvních stran již navozuje jarní atmosféru. Hned v úvodu se dozvíte, že Kaliny vládnou (nejen) jaru, že Petrklíče jsou poslové jara a Kdoulovce ohlašují jaro. Petra Hanzelku při jeho výpravách po zahradě tentokrát zaujaly Nenáročné koulenky a Petr Herynek pokračuje ve svém Získávání a výběru rostlin (kouzlo bonsají). Pokud začínáte zahrádkařit, hodí se Vám určitě rady a tipy ohledně mulčování. Zajímavý je i tip na zahraniční výlet – Roseto Botanico je živé muzeum růží v italském Toskánsku. Zahradní architekt se dalším dílem věnuje vstupním částem zahrad a domů, tentokrát se zaměřil na Prostor dveří a ozdoby oken.

Pokračování

Zahrádkář 3/2015

18. 2. 2015 | autor: Alena Kvasničková

Březnové číslo Zahrádkáře dokazuje hned v úvodu, že lísky se vyplatí na zahradách pěstovat i dnes. S březnem přichází i čas begónií a trvalek pro jarní efekt. Václav Jabůrek opět pečlivě rozkreslil na jednotlivých obrázcích další možnosti Množení šeříku, čímž navázal na svůj článek v minulé vydání časopisu. Množení a roubování se věnuje i Petr Herynek v dalším díle svého seriálu Kouzlo bonsají. S čím se musí počítat při sezonních výsadbách se lze dočíst v článku Macešky, cibuloviny a letničky v hlavní roli. Saintpaulie neboli africké fialky patří mezi naše nejpěstovanější pokojové rostliny. Jak si poradit se Zmlazováním afrických fialek popisuje Jan Stanzel. Zahradní architektura je i tentokrát věnována předzahrádkám, jejich plánování a koncepcím.

Pokračování

Zahrádkář 2/2015

21. 1. 2015 | autor: Alena Kvasničková

Únorové číslo Zahrádkáře přináší čtenářům velké téma Feferonky čili chilli. Zároveň úvodním článkem časopis vyhlašuje CHILLIROK 2015. Nastala doba pro výsevy osiva, proto následující stránky jsou v časopise věnovány Krásenkám a kokardám, jejich výsevům, pěstování a odrůdám. Václav Jabůrek pečlivě rozkreslil na jednotlivých obrázcích možnosti Množení šeříku roubováním a zahradní architekt se věnoval Chodníkům a plotům předzahrádek. Nová rubrika Zahrady zahradníků představuje jako první v pořadí zahradu Ing. Petra Hanzelky, kurátora sbírky trvalek v Botanické zahradě hl. m. Prahy. Druhým dílem pokračuje seriál o bonsajích, tentokrát s názvem Získávání a výběr rostlin.

Pokračování

Bonsaje a japonské zahrady - zima 2014

13. 1. 2015 | autor: Jan Stropnický

Zimní číslo vyšlo 16. prosince 2014 v Českých Budějovicích - magazín pro pěstitele bonsají, tvůrce zahrad v japonském stylu, stavitele okrasných nebo koupacích jezírek a chovatele KOI.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 3/2014

18. 12. 2014 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování

Zahrádkář 1/2015

18. 12. 2014 | autor: Alena Kvasničková

Lednové číslo Zahrádkáře nás hned v úvodu provede jednotlivými měsíci v doprovodu okrasných dřevin, reportáž představí pražskou zahradu bonsajisty Petra Herynka, který tvrdí, že Zahrady stárnou s námi a druhým dílem pokračuje inspirativní Trvalkový záhon všemi smysly. V seriálu o trávníku jsme se dostali k Přeměně okrasného trávníku na květnatý, řez okrasných rostlin se věnuje Šácholanu neboli u nás velmi oblíbené magnólii. Nový seriál se bude v následujících číslech časopisu věnovat populárnímu pěstování bonsají – první díl je o Historii bonsají a tedy počátcích bonsají a klubu bonsajistů u nás.

Pokračování

Naše krásná zahrada - 12/2014

8. 12. 2014 | autor: Burda Praha s.r.o.

Aktuální prosincové číslo s Praktickým magazínem pro zahradu číslo 12/2014 - panašované cesmíny, množení keře z řízků, přesazování za mrazu, vánoční stromky, mrazuvzdorné rostliny na balkon, růžičková kapusta, vápnění, uskladnění vlašských ořechů, zimní ochrana aktinidie, substrát pro květiny, teplota ve skleníku, octomilka z Asie

Pokračování

Zahrádkář 12/2014

19. 11. 2014 | autor: Alena Kvasničková

Prosincové číslo Zahrádkáře odtajní krásu dřevin v zimním období, připraví nás na Postupnou rekonstrukci zanedbaného trávníku a zasvětí naposledy do krás sukulentních rostlin. Tentokrát se podíváme na Rarity z říše sukulentů. Zahradní architekti zcela výjimečně neradí, ale glosují na téma Poločas rozpadu. Prosincová reportáž nám představí tvorbu a vývoj zahrady u jednoho rodinného domku aneb Jak z ničeho vyrostla zahrada. Na zahradě ještě zůstaneme s články Perspektivní, málo známé zahradní květiny a novým seriálem, jehož úvodní díl nabízí Trvalkový záhon pro všechny smysly.

Pokračování

Zahrádkář 11/2014

14. 10. 2014 | autor: Alena Kvasničková

Listopadové číslo Zahrádkáře představí hned v úvodu trvalky s podzimním zbarvením listů, v dalším příspěvku dřišťály a poradí co s problematickým trávníkem ve svahu (Trávník 11). Autor seriálu o sukulentních rostlinách nám vysvětlí co jsou to kaudiciformy a naši zahradní architekti nabízejí návrh zahradu v sadu a to nejen v zahrádkové osadě. Listopadová reportáž nás zavede do obce ostrá u Lysé nad Labem, kde navštívíme zahrady společnosti Botanicus.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 2/2014

22. 9. 2014 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování