Nové časopisy

Zahrádkář 6/2015

22. 5. 2015 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

V červnovém časopisu Zahrádkář, který vychází 27. května si mimo jiné přečtete, jaké nezbytné práce vás tento měsíc čekají na užitné i okrasné zahradě. Začínající pěstitele bonsají seznámí Petr Herynek s postupy při jejich přesazování. Zjistíte, že svému snu o bezúdržbové zahradě se můžete přiblížit správným výběrem trvalek. Na straně 22 se seznámíte s kultivary okrasných slunečnic, které nebudou vadit ani alergikům. Drobných pěstitelů českého česneku stále přibývá, je proto dobré zopakovat si pár základních rad k jeho sklizni, a sice na straně 35. Gurmánům je určen článek na straně 36, po jehož přečtení vám bude jasné, do jakých chilli papriček se můžete pustit s chutí a do jakých s obavou.

Pokračování

Zahrádkář 5/2015

22. 4. 2015 | autor: Český zahrádkářský svaz

Co se dozvíte v květnovém čísle časopisu Zahrádkář, které vychází 27. dubna se na 76 stranách

Pokračování

Arboeko - Bulletin 1/2015

14. 4. 2015 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování

Bonsaje a japonské zahrady - jaro 2015

1. 4. 2015 | autor: Jan Stropnický

Jarní číslo vyšlo 26. března 2015 v Českých Budějovicích - magazín pro pěstitele bonsají, tvůrce zahrad v japonském stylu, stavitele okrasných nebo koupacích jezírek a chovatele KOI.

Pokračování

Zahrádkář 4/2015 - vychází 25. března

24. 3. 2015 | autor: Alena Kvasničková

Dubnové číslo Zahrádkáře od prvních stran již navozuje jarní atmosféru. Hned v úvodu se dozvíte, že Kaliny vládnou (nejen) jaru, že Petrklíče jsou poslové jara a Kdoulovce ohlašují jaro. Petra Hanzelku při jeho výpravách po zahradě tentokrát zaujaly Nenáročné koulenky a Petr Herynek pokračuje ve svém Získávání a výběru rostlin (kouzlo bonsají). Pokud začínáte zahrádkařit, hodí se Vám určitě rady a tipy ohledně mulčování. Zajímavý je i tip na zahraniční výlet – Roseto Botanico je živé muzeum růží v italském Toskánsku. Zahradní architekt se dalším dílem věnuje vstupním částem zahrad a domů, tentokrát se zaměřil na Prostor dveří a ozdoby oken.

Pokračování

Zahrádkář 3/2015

18. 2. 2015 | autor: Alena Kvasničková

Březnové číslo Zahrádkáře dokazuje hned v úvodu, že lísky se vyplatí na zahradách pěstovat i dnes. S březnem přichází i čas begónií a trvalek pro jarní efekt. Václav Jabůrek opět pečlivě rozkreslil na jednotlivých obrázcích další možnosti Množení šeříku, čímž navázal na svůj článek v minulé vydání časopisu. Množení a roubování se věnuje i Petr Herynek v dalším díle svého seriálu Kouzlo bonsají. S čím se musí počítat při sezonních výsadbách se lze dočíst v článku Macešky, cibuloviny a letničky v hlavní roli. Saintpaulie neboli africké fialky patří mezi naše nejpěstovanější pokojové rostliny. Jak si poradit se Zmlazováním afrických fialek popisuje Jan Stanzel. Zahradní architektura je i tentokrát věnována předzahrádkám, jejich plánování a koncepcím.

Pokračování

Zahrádkář 2/2015

21. 1. 2015 | autor: Alena Kvasničková

Únorové číslo Zahrádkáře přináší čtenářům velké téma Feferonky čili chilli. Zároveň úvodním článkem časopis vyhlašuje CHILLIROK 2015. Nastala doba pro výsevy osiva, proto následující stránky jsou v časopise věnovány Krásenkám a kokardám, jejich výsevům, pěstování a odrůdám. Václav Jabůrek pečlivě rozkreslil na jednotlivých obrázcích možnosti Množení šeříku roubováním a zahradní architekt se věnoval Chodníkům a plotům předzahrádek. Nová rubrika Zahrady zahradníků představuje jako první v pořadí zahradu Ing. Petra Hanzelky, kurátora sbírky trvalek v Botanické zahradě hl. m. Prahy. Druhým dílem pokračuje seriál o bonsajích, tentokrát s názvem Získávání a výběr rostlin.

Pokračování

Bonsaje a japonské zahrady - zima 2014

13. 1. 2015 | autor: Jan Stropnický

Zimní číslo vyšlo 16. prosince 2014 v Českých Budějovicích - magazín pro pěstitele bonsají, tvůrce zahrad v japonském stylu, stavitele okrasných nebo koupacích jezírek a chovatele KOI.

Pokračování

Arboeko - Bulletin 3/2014

18. 12. 2014 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování

Zahrádkář 1/2015

18. 12. 2014 | autor: Alena Kvasničková

Lednové číslo Zahrádkáře nás hned v úvodu provede jednotlivými měsíci v doprovodu okrasných dřevin, reportáž představí pražskou zahradu bonsajisty Petra Herynka, který tvrdí, že Zahrady stárnou s námi a druhým dílem pokračuje inspirativní Trvalkový záhon všemi smysly. V seriálu o trávníku jsme se dostali k Přeměně okrasného trávníku na květnatý, řez okrasných rostlin se věnuje Šácholanu neboli u nás velmi oblíbené magnólii. Nový seriál se bude v následujících číslech časopisu věnovat populárnímu pěstování bonsají – první díl je o Historii bonsají a tedy počátcích bonsají a klubu bonsajistů u nás.

Pokračování