Nové časopisy

Arboeko - Bulletin 2/2015

22. 9. 2015 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko.

Pokračování

Říjnový Zahrádkář na stáncích od 23. září

20. 9. 2015 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Říjnový časopis Zahrádkář potěší milovníky českého česneku ze Smržic. Podrobně představí výhody a vlastnosti nové odrůdy česneku STEPAN, která je letošní novinkou na trhu. Dozvíte se, jaká historie provází pekingské zelí a co pozitivního přináší pro lidský organismus. V pravidelných rubrikách zjistíte, jaké práce je třeba vykonat v ovocné, zeleninové i okrasné zahradě. Naučíte se, jak co nejvíce omezit populace přezimujících škůdců. Nahlédnete pod pokličku šlechtění v osivářské firmě SEMO Smržice a podíváte se, jak to vypadá v nedaleké základní organizaci Českého zahrádkářského svazu. Prostor v říjnovém Zahrádkáři dostali i populární Botanik Václav Větvička a známá meteoroložka Alena Zárybnická. Pravidelná příloha Zahrádkářka je, jak jinak, ve znamení pestrobarevného podzimu. Naservíruje vám jablkový koláč s posypkou z ovesných vloček i tajemně znějící jablečnou fitattu. Naláká vás i na neobvyklé sendviče s jablkovým salátem a hlad zažene receptem na kotlety na jablkách a červené cibuli. Kuchařka Florentýna pro čtenáře sestavila poctivé podzimní menu a čtenáři se pochlubí celou přehlídkou pikantních receptů, jejichž základem jsou pálivé chilli papričky.

Pokračování

Zářijový Zahrádkář na stáncích od 24. srpna

24. 8. 2015 | autor: Český zahrádkářský svaz

V zářijovém časopisu Zahrádkář načerpáte inspiraci pro přípravu místa, kde se bude krásně odpočívat. Zahradní lavička, pergola nebo houpací síť se stanou vašimi příjemnými společníky po těžkém dni.

Pokračování

Srpnový Zahrádkář na stáncích od 24. července

22. 7. 2015 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Časopis Zahrádkář představí ve svém srpnovém čísle odrůdy meruněk, které se dají pěstovat i v chladnějších okrajových oblastech. Dozvíte se, jaké práce vás čekají v srpnové ovocné, zeleninové i okrasné zahradě a seznámíte se s deseti trvalkami, které spolehlivě ozdobí vaše okrasné záhony během prázdninových měsíců. Zahrádkář potěší i milovníky zahradní architektury. Ukáže totiž kreativní nápady pro řešení hranic pozemků. Začínajícím pěstitelům poradí, jak pečovat o bonsaje během dovolené či delší nepřítomnosti.

Pokračování

Zahrádkář 7/2015

26. 6. 2015 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

Červencový Zahrádkář na stáncích od 23. června Časopis Zahrádkář se v červenci vyplatí hned dvakrát. Jako vždy v něm najdete řadu cenných rad pro zahradu i domácnost, ale mimořádně i kupony, díky nimž získáte volný prázdninový vstup do Dendrologické zahrady a Průhonického parku. Navíc k jedné vstupence na výstavu Květy v Lysé nad Labem na 10. července získáte druhou vstupenku zcela zdarma. Celkem tak můžete využít výhody za 190 Kč. Červencový Zahrádkář potěší obsáhlým článkem i milovníky kosatců. Začínající bonsajisté se naučí správně tvarovat své nové přírůstky. Jaká další témata najdete v červencovém Zahrádkáři?

Pokračování

Bonsaje a japonské zahrady - léto 2015

26. 6. 2015 | autor: Jan Stropnický

Letní číslo vyšlo 17. června 2015 v Českých Budějovicích - magazín pro pěstitele bonsají, tvůrce zahrad v japonském stylu, stavitele okrasných nebo koupacích jezírek a chovatele KOI.

Pokračování

Zahrádkář 6/2015

22. 5. 2015 | autor: Ing. Zdeňka Jankovičová

V červnovém časopisu Zahrádkář, který vychází 27. května si mimo jiné přečtete, jaké nezbytné práce vás tento měsíc čekají na užitné i okrasné zahradě. Začínající pěstitele bonsají seznámí Petr Herynek s postupy při jejich přesazování. Zjistíte, že svému snu o bezúdržbové zahradě se můžete přiblížit správným výběrem trvalek. Na straně 22 se seznámíte s kultivary okrasných slunečnic, které nebudou vadit ani alergikům. Drobných pěstitelů českého česneku stále přibývá, je proto dobré zopakovat si pár základních rad k jeho sklizni, a sice na straně 35. Gurmánům je určen článek na straně 36, po jehož přečtení vám bude jasné, do jakých chilli papriček se můžete pustit s chutí a do jakých s obavou.

Pokračování

Zahrádkář 5/2015

22. 4. 2015 | autor: Český zahrádkářský svaz

Co se dozvíte v květnovém čísle časopisu Zahrádkář, které vychází 27. dubna se na 76 stranách

Pokračování

Arboeko - Bulletin 1/2015

14. 4. 2015 | autor: Anna Tichá

Pravidelný bulletin pro odbornou zahradnickou veřejnost a zákazníky firmy Arboeko

Pokračování

Bonsaje a japonské zahrady - jaro 2015

1. 4. 2015 | autor: Jan Stropnický

Jarní číslo vyšlo 26. března 2015 v Českých Budějovicích - magazín pro pěstitele bonsají, tvůrce zahrad v japonském stylu, stavitele okrasných nebo koupacích jezírek a chovatele KOI.

Pokračování